LFL

Ar negaidītiem rezultātiem noslēdzies Latvijas Frisbija līgas pirmais posms

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika dots starts jaunajai Latvija Frisbija līgas sezonai.  Jau pirmajā sacensību kārtā komandas parūpējās par nelieliem pārsteigumiem, tādējādi sezonu padarot īpaši aizraujošu.

Pirmās sestdien laukumā devās sievietes. Šogad sacensībās startē astoņas dāmu komandas, kas sezonu uzsāka divās apakšgrupās. Īpaši dramatiska izvērtās cīņa A grupā. Jau pirmajā mačā Igaunijas vienība „Saku Ultimate” pārspēja pagājušā gada uzvarētājās „Salaspils FK” (13:12). Savukārt pēc tam mājinieces „Moments” prata pieveikt igaunietes ar 13:11. Tā kā visas trīs komandas pārspēja Rīgas „Sirocco”, tad pirms pēdējās spēlēs vēl trīs komandas pretendēja uz divām vietām vadošo komandu grupā.  Salaspils meiteņu un „Moments” spēle izvērtās nervus kutinoša, jo līdz pat pašai galotnei nebija skaidrs, kura no komandām paliks aiz strīpas. Pēdējos punktos uzvaru izraut izdevās „Salaspils FK” (13:11).

Līdz ar to Ogres „Momentam”, „Salaspils FK” un „Ultimate Saku” bija vienāda uzvaru un zaudējumu bilance. Rēķinot savstarpējo spēļu punktus salaspilietes ar +1 bija pirmajā vietā, ogreinietes ar 0 bija otrās, kamēr -1 Igaunijas vienību atstāja aiz strīpas.

Tikmēr otrā grupā pārliecinoši labākās bija „Valmiera”, kas, spēlējot nepilnā sastāvā, izcīnīja trīs panākumus. Savukārt „KCN Rīga” ar divām uzvarām bija otrās. Nedaudz negaidīti tikai trešo vietu grupā ieņēma spēcīgā Lietuvas vienība „Drop That Smile”, kas pieveica vienīgi Inčukalna „WildCats”.

Turpinājumā komandas aizvadīs divus savstarpējos apļus jaunizveidotajās grupās. Spēcīgāko komandu vidū pašlaik atrodas „Salaspils FK”, „Valmiera”, „Moments” un „KCN Rīga”, savukārt „Sirocco”, „Ultimate Saku”, „Drop That Smile” un „Wildcats” spēlēs par 5.-8. vietu.

Nākamā posma beigās, kad būs izspēlēts viens aplis jaunajās grupās, vājākā komanda no augšējā galā spēkosies pret spēcīgāko lejasgala komandu, lai noskaidrotu, kuru no vienībām sezonu turpinās elitē.

Tikmēr vīriešu konkurencē startē deviņas komandas, kas sezonas gaitā aizvadīs savstarpējās apļa spēlēs, spēlējot katra ar katru. Pirmajā posmā favorītes Salaspils „Wild Things” un Rīgas „Hardcore Ultimate” palika nepārspētas, katra tiekot pie trim panākumiem.

Aizraujoša un emocionāla bija „Hardcore” un „Ultimate Decision” spēle. Galvaspilsētas derbijā tikai mača galotnē pagājušā gada finālisti bija pārāki ar 13:11.

Tikmēr „Ventspils Frisbija klubs” cienījamā spēlē ar 11:13 piekāpās salaspiliešiem, bet principiālā cīņā pārspēja „Valmieru” ar 12:8.

Lielāko pārsteigumu pirmajā posmā sagādāja mājinieki „Ogre”, kas prata noturēt pārsvaru un pieveikt „Ultimate Decision” (13:12), tādejādi piesakoties uz cīņu par vietu turnīra augšgalī.

Savukārt „Salaspils Jr” tikai otrajā puslaikā prata pieveikt Inčukalna „WildCats”, kam sekoja uzvara pār „Valmiera-2”. Vienīgo zaudējumu viņi piedzīvoja pret „Hardcore Ultimate”.

Pirmo posmu bez uzvarām noslēdza „Valmiera-2” un Inčukalna „Wildcats”.

Nākamā sacensību kārta paredzēta jau janvāra ievadā.