Citi

Atskats uz 2023.gada sezonu

Notikumiem bagāta tika aizvadīta 2023.gada Frisbija sezona. Latvijas frisbijisti ieguva augstāko vietu līdz šim Eiropas frisbija čempionātā ārā, Arvīds Žanis Kārkliņš atzīts kā viens no Eiropas labākajiem spēlētājiem, Didzis Malderis pirmais no Baltijas valstīm frisbija spēlētājs, kurš aizvadīja sezonu Amerikas frisbija līgā. Vairāk lasi zemāk:

Kā jau ierasts jauno gadu iesākām ar Baltijas Frisbija līgas 2022./2023.g. sezonas turpinājumu un 2.posma noslēgums, kur kopvērtējumā uzvarēja Salaspils WT un DTS Ultimate no Lietuvas komanda.

Šogad biežāk kā parasti viesojāmies ar frisbija apmācībām skolās, liels paldies par uzņemšanu Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā.

Telpu sezonai pamazām noslēdzoties tika uzsākta gatavošanās Eiropas Frisbija čempionātam, kurš jūlijā norisinājās Īrijas pilsētā, Limerick. Šoreiz no pieteikušajiem kandidātiem bija garš atlases periods, kura ietvaros tika izvēlēti 10 vīrieši un 10 sievietes. Komandas treneri – Mārtiņš Taurenis un Jānis Bernāns. Lai efektīvāk iesāktu sezonu veicām pirms sagatavošanās fizisko testus Kaizen Gym komandas pavadībā. Liels paldies IZM, Ogres novada sporta centram, Latvijas Disku sporta savienībai, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām par atbalstu.

Februārā noslēgumā aizvadījām Latvijas Kausu telpās, kur pēc 10 gadu pārtraukumu par Latvijas čempionēm kļuva Ogre Moments meitenes, vīriešu divīzijā uzvarēja Salaspils WT komanda.

Februārī noskaidrojām arī 76. skolu spartakiādes Frisbijā uzvarētājus, abās divīzijās triumfēja Ogres 1.vidusskolas komandas.

Pirmo reizi apvienojoties ar Lietuvas frisbija līgu tika aizvadīts Baltijas Telpu frisbija čempionāts šadā formātā – čempionāta izskaņā uzvarēja Salaspils WT, bet sieviešu divīzijā DTS Ultimate. Svinīgais telpu sezonas noslēgums norisinājās Ogres centrālajā bibliotēkā.

Frisbija popularizēšanas ietvaros piedalījāmies Atvērtajā frisbija treniņā Ropažu vidusskolā, tāpat aizvadījām vairākas sporta stundas Jūrmalas Aspazijas pamatskolā. Liels paldies sporta skolotājiem par uzņemšanu.

Maijā devāmies uz pārbaudes turnīru Lietuvā, kur aizvadījām divas pilnvērtīgas dienas trenējoties kopā ar Lietuvas un Norvēģijas jauktajām izlasēm.

Jūnijā – Salaspils WT spēlētāji Toms Ābeltiņš un Arvīds Žanis Kārkliņš kopā ar The Mooncatchers izcīnija zelta medļas Elite invite turnīrā Šveicē.

Jūlija mēnesis tika aizvadīts Eiropas čempionāta zīmē, kas rezultējās ar – Latvijas Jauktajai frisbija izlasei 6.vietu EIROPAS FRISBIJA ČEMPIONĀTĀ jauktajā grupā. Šis ir līdz šim Latvijas augstāk sasniegtais rezultāts Eiropas čempionātā ārā. Vērtīgākais komandas spēlētājs Arvīds Žanis Kārkliņš. Dalīta 5.vieta Spēles gara čempionāta kopvērtējumā.

Augusta sākumā vairāki spēlētāji no Latvijas devās pēc pieredzes pie labākajiem speciālistiem frisbijā uz Disc In Clinic nometni Francijā.

Vasaras noslēgumā Latvijas Pludmales frisbija čempionāts jauktajā grupā – 1.vieta izcīnija Salapils FK komanda.

Āra frisbija sezona noslēgta 24.septembrī ar HAT turnīru Ogres stadionā, kurā piedalījās vairāk kā 30 dalībnieki.

Eiropas klubu frisbija čempionātā, kas norisinājās Polijā 1.vietu sieviešu divīzijā kopā ar Itālijas komandu izcīnija Lāsma Kublicka, sudraba medeļas Arvīdam Žanim Kārkliņam un Tomam Ābeltiņam Beļģijas komandas “The Mooncatchers” sastāvā.

Telpu sezona pēc ilgāka pārtraukuma iesākta ar Rīgas Rudens Tryouts pārbaudes turnīru Oktobrī.

9 komandu konkurencē aizvadīts pirmais Ropažu novada skolu čempionāts frisbijā. Paldies sporta skolotājiem par iniciatīvu un jaunām tradīcijām.

Uzsākta dalība “Find Your sport” programmā Rīgas Olimpiskajā centrā

Starptautiskais Frisbija turnīrs “Rīgas Rudens” svinēja 25.gadu jubileju ar jaunu sporta zāli aizvadot finālus Sporta arēna Ogre. Triumfēja komandas no Zviedrijas.

Ar lielu dalībnieku skaitu atgriezies Latvijas Jaunatnes frisbija čempionāts jauktajā grupā. 9 komandu konkurencē pirmo reizi 1.vietu izcīnija Ogres Tehnikums. Pirmo reizi skolu turnīrā startēja arī 2 Igaunijas komandas.

Ļoti aizraujošs šogad izvērsās Latvijas Telpu frisbija čempionāts jauktajā grupā –  1.vieta Salaspils FK.

Decembrī aizvadīts Baltijas Frisbija līga 2023./2024.g. sezonas 1.posms. Šogad līgā tiks aizvadīti 2.posmi.

Lepojamies
– Arvīds Žanis Orlovskis janvārī tika atzīts par Eiropas labāko frisbijistu 2022.gadā.
– Didzis Malderis aizvadīja sezonu AUDL līgā Amerikā spēlējot Chicago Union komandas sastāvā. Pirmais latvieties un Baltijas pārstāvis šajā līgā.
– Arvīds Žanis Kārkliņš – Eiropas TOP 25 spēlētāju vidū.
– Katrīna Ance Gasiņa saņēma LSFP studentu stipendiju 2023/2024.m.g.

Gada noslēgumā aizvadīti trīs HAT turnīri Ogrē, Salaspilī un Rīgā, pulcējot vairāk kā 100 dalībniekus ar dažāda līmeņa pieredzi. Daudziem šī bija pirmā pieredze ar frisbiju!

Paldies visiem dalībniekiem par aizvadīto sezonu!