Izlases

Beļģijas, Vācijas un Francijas izlases uzvar Eiropas čempionātā, pārtrauc britu dominanci

Sestdien Īrijas pilsētā Limerikā noslēdzās Eiropas frisbija čempionāts, kurā pirmo reizi kopš 2003. gada bez zelta godalgām palika Lielbritānijas izlases. Vīriešu divīzijā par čempioniem kļuva beļģi, sievietēm zeltu izcīnīja vācietes, bet jauktajā grupā labākie bija francūži.

Vīriešu divīzijas finālā pagājušā gada čempioni briti spēkojās ar gados jauno, bet ļoti jaudīgo Beļģijas izlasi. Jau kopš fināla pirmajiem punktiem iniciatīva piederēja Beļģijai, kas ātri vien tika pie pārsvara, ko spēja noturēt līdz pat mača beigām (13:10).

Beļģi kļuva par ceturto valsti, kas izcīnījusi zeltu Eiropas čempionāta vīriešu divīzijā. Līdz šim deviņas zelta godalgas ir zviedriem, četras – britiem, bet divas – somiem.

Bronzas medaļu izcīnīja Vācijas, kas ar 14:12 uzvarēja Itāliju.

Sievietēm pie zelta tika Vācija, kam tas bija otrais triumfs čempionāta vēsturē. Pirmo reizi viņas uzvaru guva 2011. gadā Mariborā, Slovēnijā.

Bronzas medaļas tika Čehijas izlasei, kas mazajā finālā ar 15:12 pieveica Itāliju.

Jauktajā divīzijā, kurā startēja arī Latvija, pirmo reizi čempionu tituls tika Francijai. Sacensības jauktajā divīzijā Eiropas čempionātā ir iekļautas vien kopš 2003. gada, turklāt visos piecos iepriekšējos čempionātos šajā divīzijā par uzvarētājiem kļuva briti, kas šogad palika soli aiz goda pjedestāla.

Francija zelta mačā ar 15:7 sagrāva Itāliju.

Spēlē par bronzu mājinieki īri ar 15:10 uzvarēja Lielbritāniju.

Jau ziņots, ka Latvijas jauktā valstsvienība 17 komandu konkurencē ieņēma ļoti augsto 6. vietu, kas ir visu laiku augstākais sasniegums kādai no Latvijas izlasēm klasiskā frisbija čempionātos. Iepriekš Latvijas izlase ne reizi nebija tikusi augstāk par 7. vietu, ko 2011. gadā izcīnīja Latvijas sieviešu izlase.

Gan vīriešu, gan sieviešu divīzijās spēles gara balvas tika Čehijai, bet jauktajā grupā šī balva tika Šveicei.

Arī Latvijas izlase uzrādīja ļoti augstus spēles gara rezultātus, ieņemot piekto vietu šajā rādītājā ar vidēji 11,4 punktiem spēlē.

Tāpat Latvijas izlases līderis Arvīds Žanis Orlovskis ar vidēji gūtiem septiņiem lietderības punktiem spēlē bija pārliecinoši rezultatīvākais čempionāta spēlētājs. Orlovskis desmit mačos guva 30 punktus un atdeva 40 rezultatīvas piespēles jeb bija iesaistīts 70 no kopējiem 125 punktiem, ko guva Latvijas izlase.

Savukārt Latvijas izlases kapteinis Toms Ābeltiņš bija vienīgais starp visām divīzijām, kurš guva divus Kalahana punktus.

Eiropas četrgades lielākajā turnīrā startēj 17 jauktās, 13 sieviešu un 15 vīriešu izlases.