EUCF

EUF atceļ reģionālos atlases turnīrus, plāno lielāku Eiropas klubu čempionātu

Jau iepriekš tika spekulēts par Eiropas klubu čempionāta reģionālo turnīru atcelšanu, taču tagad šāds lēmums ir oficiāls. Tomēr Eiropas frisbija federācija (EUF) negrasās atteikties no Eiropas klubu čempionāta rīkošanas, tieši pretēji – tik plānots lielāks Eiropas čempionāts nekā tas bijis iepriekš.

Pagājušajā nedēļā “Tokay” frisbija apavu ražotājs publicēja interviju ar EUF pārstāvi Tedu Bjūtu, kurš minēja, ka EUF apsver šādu lēmumu, taču jau pirmdien “Ultiworld” publicēja plašāku izklāstu, kā šis turnīrs varētu izskatīties.

Ierasto trīs dienu vietā komandas šoruden varētu startēt četru dienu garā turnīrā. Tāpat arī ievērojami tiktu palielināts komandu skaits, kas varētu sasniegt pat 72 vienības: 32 vīriešu, 20 sieviešu un 20 jauktās komandas.

Sacensības plānotas oktobrī Beļģijas pilsētā Brigē.

Tomēr nav līdz galam skaidrs, kā varētu notikt šo komandu atlase. Iepriekš tika rīkoti reģionāli atlases turnīru, kuru mērķis bija noteikt, kuras komandas ir cienīgas piedalīties finālsacensībās, tomēr šie turnīri šogad nenotiks. Visticamākais scenārijs ir, ka valstu federācijas izdalīs EUF piešķirtās ceļazīmes saviem klubiem. Tomēr cik un kādas Latvija varētu sūtīt uz šīm sacensībām, nav zināms.

Tika minēts, ka federācijas savas valsts ietvaros varētu rīkot kvalifikācijas sacensības. Tomēr pastāv liela iespēja, ka vairumā valstu vietēji ierobežojumi varētu liegt sarīkot šādu turnīru laikus. Gala komandu sarakstu EUF gribētu publicēt jau jūlijā.

Tāpat vēl paliek lielais jautājums, vai oktobrī vispār būs iespējams rīkot šāda apjoma pasākumu. EUF cer gala lēmumu pieņemt līdz augustam.

Iepriekš Eiropas klubu čempionātā startēja 24 vīriešu, 12 sieviešu un 12 jauktās komandas. Pērn finālsacensības norisinājās Itālijā, kur pirmo zeltu Latvijai izcīnīja “Salaspils MIX” komanda.

Vēl iepriekš uz Eiropas skatuves vairākkārt kāpusi Salaspils “Wild Things” vīriešu komanda, kuras labākais rezultāts ir 2015. gada bronza. Savukārt jauktajā grupā pa reizei startējušas arī Rīgas “Sirocco” un “Ventspils Frisbija kluba” komandas.