Citi

«Hardcore» uzvar pārbaudes turnīrā; sieviešu divīzija risinās aizraujošas cīņas

Sestdien ar pārbaudes turnīru Ogrē tika dots starts Latvijas telpu frisbija sezonai. Sezonas ievadā spēcīgākās bija Rīgas “Hardcore Ultimate” un “Salaspils FK” vienības. Turnīrs aizritēja saspringtā garā, solot aizraujošu gaidāmo sezonu.

Vīriešu divīzija

Vīriešu divīzijā nepārspēti palika “Hardcore Ultimate”, kas turnīrā diezgan pārliecinoši pieveica arī pēdējo gadu valsts čempionus Salaspils “Wild Things” (11:8). Rīgas klubs šogad palicis bez pērnā gada kapteiņa Niklāva Šņepsta, savukārt komandai pievienojies aizvadītās sezonās otrās divīzijas rezultatīvākais spēlētājs Nauris Jasukevičs, kas vasarā Latviju pārstāvēja Eiropas un Pasaules U-24 čempionātos. Par izteiktiem līderiem komandā kļuvuši Renārs Niedra un Zintis Gaspažiņš. Abi šie spēlētāji arī bija rezultatīvākie visā turnīrā, četrās spēlēs attiecīgi iekrājot 23 un 22 lietderības punktus.

Otrajā vietā turnīra palika Salaspils “Wild Things”. Pērn vienība kopā ar savu jauno paaudzi spēkus dalīja divās vienlīdzīgās komandās, Latvijas čempionātā izcīnot zelta un bronzas godalgas. Šogad salaspilieši nolēmuši atgriezties pie nomināli pirmās un otrās komandas izveides. Komandu vēl arvien papildināt nevarēs Arvīds Žanis Orlovskis, kurš nav pilnībā atguvies no traumas, kā arī vienībai šosezon jāiztiek bez Igora Minova. Lai gan spēlētāji ar skaļiem uzvārdiem komandā netrūkst, pārbaudes turnīrā vienība nespēja saglabāt vienmērīgu sniegumu.

Labāko trijnieku noslēdza “Salaspils Jr”. Šī viennozīmīgi ir viena no jaunākajām komandām līgā, vecākajam spēlētājam esot vien 22 gadus vecam. Tomēr pieredze un talants šajā komandā netrūkst. Daļa spēlētāji bez problēmām varētu konkurēt par vietu “Wild Things” rindās, taču nolēmuši aizvadīt sezonu kā komandas līderi. Īpaši jāuzteic komandas vilcējspēks uzbrukumā – Bruno Jurginsons. Šis saspēles vadītājs četrās spēlēs iekrāja 20 lietderības punktus, kas bija trešais labākais rādītājs starp visām komandām. Daudz neatpalika arī Emīls Elksnītis un Ernests Vīlips.

Neapšaubāmi spēcīgi sevi turnīrā pieteica “Ventspils”, kas piedzīvoja zaudējumu tikai “Hardcore Ultimate”. Turklāt rīdzinieki šajā mačā pirmo reizi vadībā izvirzījās uzvarot maču (11:10). Vienībā atgriezās jau iepriekš minētais Šnepsts. Viņš arī bija rezultatīvākais komandā ar 19 lietderības punktiem, lai gan kopumā punkti komandā sadalīti vienmērīgi.

Tālāk sekoja “Valmiera”, kuras sastāvs palicis bez ievērojamām izmaiņām. Vidzemnieki turnīrā tika pie diviem panākumiem četrās spēlēs, turklāt abas uzvaras tika gūtas ar minimālu pārsvaru.

Sešinieku noslēdza Rīgas “Sirocco”. Komanda ar vien septiņu spēlētāju sastāvu tika tikai pie viena panākuma. Līderis šajā vienība bija pieredzējušais Kirils Timofejevs, kurš pēdējos turnīros demonstrējis spēcīgu sniegumu. Iepriekš spēlētāju nomocījušas traumas, bet šķiet, ka nu viņš ir spējīgs parādīt savu labāko sniegumu.

Arī pērn Rīgas “Ultimate Decision” sezonu iesāka pieticīgi, taču prata turpinājumā demonstrēt kvalitatīvu sniegumu visas sezonas garumā. Pieredzes bagātās komandas lielākais mīnus varētu būt iztrūkums jauno spēlētāju piesaistē, jo vienība spiesta spēlēt ar īsu soliņu. Jāpiemin, ka komandai šoreiz nepalīdzēja Jānis Cīmurs, kurš allaž sagādājis grūtības arī vadošajām komandām.

Mājinieki “Ogres Frisbija klubs” palikuši teju bez visa komandas kodola, kas pirms pāris gadiem atjaunoja vīriešu komandu pilsētā. Vienībā palicis ir Harijs Dombrovskis, kurš arī ir līderis šajā sastāvā. Lai gan komanda izcīnīja tikai vienu uzvaru, ogreinieši lika iesvīst arī citām vienībām.

Bez uzvarām palika Inčukalna “Wildcats”, tomēr klubs turpina pakāpeniski attīstīties un sagādāt arvien lielākas grūtības pretiniekiem. To arī apliecina spēle pret “Sirocco”, kas noslēdzās ar minimālu zaudējumu. Gluži kā “Salaspils Jr” arī “Wildcats” pretendē uz jaunākās komandas titulu. Jauno spēlētāju vidū ir arī Druvis Reiniks, kurš vasarā palīdzēja Latvijas U-20 jauktajai izlasei izcīnīt Eiropas zeltu. Ogrē viņš iekrāja 18 lietderības punktus, kas pārliecinoši ir labākais rādītājs komandā.

Sieviešu divīzija

Īpaši aizraujoša izvērtās cīņa sieviešu divīzijā. Neviena no komandām nepalika nepārspēta. Labākās beigās izrādījās “Salaspils FK”, kas spēlēja nepilnā sastāvā. Komandas rindās šoreiz nevarēja manīt nedz Lāsmu Kublicku, nedz Santu Možeiku, kas ilgstoši ir komandas līderes. Tikmēr līderu lomas šoreiz uzņēmās Monta Poduma un jaunā, talantīgā Katrīna Ance Gasiņa, abām tiekot pie 22 lietderības punktiem.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma komandu sarakstā atkal iespējams atrast komandu “KCN Rīga”. Vienīgo zaudējumu rīdzinieces piedzīvoja pret Ogres “Momentu”, savukārt viņas bija vienīgās, kas pieveica Salaspils meitenes. Rīgas komandā apvienojušās daļa no iepriekšējās “KCN Rīga” komandas un vairākas jaunās spēlētājas, kas iepriekš pārstāvējušas citus klubus.

Par nelielu pārsteigumu parūpējās Ogres “Moments”, kas spēlēja vien ar sešām spēlētājām, četrām no tām ar minimālu frisbija pieredzi. Ogreinietes pārspēja gan “KCN Rīga” komandu, gan pērnā gada čempiones “Valmieru”. Lauvas tiesu no visiem punktiem savāca Linda Gulbe un Alīna Kiškurno, kas attiecīgi guva 25 un 24 lietderības punktus. Tas bija labākais radītājs visā turnīrā.

Divas uzvaras un divi zaudējumu bija Rīgas “Sirocco” komandai. Ļoti spēcīgi sevi sezonas ievadā pieteikusi Līga Zāģere, kuras uzvārdam rezultativitātes ailītē pretī atrodas 23. Spēlētāja teicami darbojās zonā, tverot 17 punktus.

Pārbaudes sacensībās “Valmiera” startēja bez Sabīnes Mucenieces, Helēnas Dreimanes un Kristas Kozulānes. Komandas līderu trūkums atspoguļojās arī vienības sniegumā. Šoreiz līderes lomas uzņēmās Dace Careva, Krista Līcīte un Alise Razminoviča.

Bez panākumiem pārbaudes turnīru noslēdza Inčukalna “Wildcats”. Gados jaunajā komandā ir manāms pieredzes iztrūkums, tomēr tas ir tikai laika jautājums, kad arī šī komanda sastādīs konkurenci pārējām vienībām.

Visi sacensību rezultāti pieejami šeit.

„Rigas Rudens Tryouts” ir tradicionāls sezonas pirmais pārbaudes turnīrs, ko komandas izmanto, lai labāk sagatavotos starptautiskajām sacensībām „Rigas Rudens” un Latvijas frisbija līgai.