Izlases

Latvijas frisbija izlase ceturtdaļfinālā zaudē īriem, turpina cīņu par 5. vietu

Latvijas jauktā frisbija izlase ceturtdien pārliecinoši pārvarēja astotdaļfinālu Eiropas frisbija čempionātā, taču ceturtdaļfinālā saspringtā spēlē atzina mājinieku īru pārākumu. Latvijas izlase piektdien turpinās cīņu par 5. vietu.

Astotdaļfinālā Latvijas izlase tikās ar labi zināmajiem somiem. Mūsu spēlētāji bija noskaņojušies cīņai un jau no pirmajiem punktiem pārņēma vadību. Pārsvars latvieši bija visas spēles garumā, kas rezultējās ar 15:9 panākumu.

Ceturtdaļfinālā Latvijas pretiniece bija Īrija, kam grupu kārtā tika piedzīvots zaudējums ar 14:15. Šoreiz Latvija spēli iesāka ļoti pārliecinoši, gūstot trīs punktus pēc kārtas. Turpinājumā īri uzsāka pakaļdzīšanos un jau puslaika pārtraukumā devās ar 8:7 vadību. Arī otrā puslaika sākumā spēli kontrolēja īri, kas ātri vien savu pārsvaru palielināja līdz trim punktiem. Mača galotnē Latvija vienu breiku atguva, bet Īrija svinēja uzvaru ar 15:13.

Piektdien Latvijas izlasei paredzētas vēl divas spēles, lai noskaidrotu precīzu gala pozīciju. Latvija pašlaik cīnās par 5.-8. vietu.

Pulksten 11.00 pēc Latvijas laika latvieši spēkosies ar Poliju, kam sekos spēle ar Vāciju vai Lietuvu.

Jau ziņots, ka Latvija apakšgrupā ar 15:10 pārspēja Ungāriju, bet ar 12:15 piekāpās Itālijai un ar 5:15 zaudēja Lielbritānijai. Turpinājumā Latvijas izlase jaunajā grupā ar 13:15 zaudēja Vācijai un ar 14:15 atzina Īrijas pārākumu. Pēdējā grupas spēlē Latvijas lidojošo disku meistari ar 15:13 pārspēja čehus.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam: Linda Gulbe (kapteine), Toms Ābeltiņš (kapteinis), Ieva Grabe (spēles gara kapteine) Gundega Pastore, Helēna Orlovska, Katrīna Ance Gasiņa, Kristiāna Buldure, Laura Sāmiete, Lāsma Kublicka, Līga Zāģere, Santa Siņica, Arvīds Žanis Orlovskis, Bruno Jurginsons, Elvis Zeltiņš, Emīls Elksnītis, Ēriks Podgurskis, Girts Betmanis, Ģirts Zaķis, Jēkabs Eglītis un Kaspars Krauklis.

Izlases treneri: Mārtiņš Taurenis un Jānis Bernāns.

Vairāk informācija šeit.

Čempionāts Īrijā noslēgsies 22. jūlijā. Eiropas četrgades turnīrā startē 17 jauktās, 13 sieviešu un 15 vīriešu izlases.

Latvijas frisbija federācija saka paldies Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai, Latvijas Sporta federāciju padomei, Latvijas Disku sportu savienībai, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām un Fazer Latvija par atbalstu.