Izlases

Latvijas frisbija izlases kā vienas no favorītēm ceļā uz pirmo Eiropas telpu frisbija čempionātu

Šo piektdien Lietuvā startēs pirmais Eiropas telpu frisbija čempionāts izlasēm. Latviju meistarsacīkstēs pārstāvēs četras valstsvienības – divas vīriešu, sieviešu un jauktā. Visas Latvijas izlases ir starp galvenajām pretendentēm uz godalgām.

Frisbija čempionāts Kauņā un tas apkārtnē risināsies no piektdienas līdz svētdiena, atsevišķas Latvijas izlases spēles tiks translētas tiešraidē.

Vīriešu nomināli pirmā izlase, kuru veido Salaspils “Wild Things” spēlētāji, čempionāta izlikta ar pirmo numuru. Viņi spēlēs A grupā kopā ar Poliju, Īriju un Lietuvas otro izlasi. Piektdien komandas aizvadīs visas trīs grupu spēles, kuras visas varēs verot tiešraidē. Pulksten 8.00 Latvija spēkosies ar Lietuvas otro izlasi, pulksten 12.00 – Īriju, bet 16.00 – Poliju.

Tikmēr nomināli otrā izlase, kuras kodols sastāv no “Ventspils” spēlētājiem, spēlēs C grupā. Viņu pretinieki būs Zviedrija, Lielbritānija un Ukraina. Latvija-2 pirmo čempionāta dienu aizvadīs hallē bez tiešraides kamerām.

Vīriešu divīzijā kopumā spēlēs 16 izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās vienības.

Latvijas jauktā valstsvienība, kas bāzēta uz “Valmieras” komandu pirms turnīra izlikta ar piekto izsējumu. Viņi spēlēs vienā grupā ar Lielbritāniju un Turciju. Arī Latvijas jauktajai izlasei pirmajā dienā tiešraides izpaliks.

Jauktajā divīzijā startēs 12 izlases, kas sadalītas četrās grupās. Grupas uzvarētāji uzreiz garantēs vietu ceturtdaļfinālā, kamēr otrās uz trešās vietas ieguvēji izslēgšanas turnīru uzsāks ar astotdaļfināla spēli.

Sieviešu divīzijā Latvija izlikta ar ceturto numuru un spēlēs vienā grupā ar Lietuvu, Dāniju un Ukrainu. Visas trīs grupu spēles piektdien varēs vērot tiešraidē. Pulksten 10.00 Latvija tiksies ar Dāniju, 14.00 – Ukrainu un 16.00 – Lietuvu.

Čempionātā piedalās kopumā astoņas sieviešu komandas. Visas astoņas vienības pēc grupu turnīra turpinās spēlēt ceturtdaļfinālā, taču augstāka vieta apakšgrupā dos potenciāli ērtākus pretiniekus izslēgšanas spēlēs.

Latvija ir viena no divām valstīm, kas čempionātā startēs ar maksimāli iespējamajām četrām izlasēm. Tikpat izlases būs arī mājiniekiem lietuviešiem.

Vairāk informācija par turnīru pieejam šeit.

Spēļu tiešraides bez maksas vērot varēs Ulti.tv Youtube kanālā.

Latvijas pirmās vīriešu izlases sastāvs: Toms Ābeltiņš, Mārtiņš Gusārs, Didzis Malderis, Bruno Jurginsons, Arvīds Žanis Orlovskis, Emīls Elksnītis, Neds Gārvijs, Mārtiņš Kasparāns, Ēriks Podgurskis, Ģirts Betmanis, Roberts Apinis un Jānis Bernāns. Spēlējošais treneris – Toms Ābeltiņš.

Latvijas otrās vīriešu izlases sastāvs: Ģirts Zaķis, Edgars Būdiņš, Mārcis Skudra, Edmunds Semjonovs, Kristaps Bergmanis, Ričards Racins, Māris Lukševics, Elvis Zeltiņš, Andrejs Jēgers, Andrejs Krauze un Jēkabs Eglītis. Spēlējošais treneris – Ģirts Zaķis.

Jauktās izlases sastāvs: Rihards Znotiņš, Kārlis Krīgers, Roberts Razminovičs, Mārtiņš Saulīte, Kārlis Kozulāns, Kaspars Krauklis, Gints Mucenieks, Alise Krīgere, Sabīne Muceniece, Kristiāna Buldure, Evija Arste un Līva Jakovele. Trenere Helēna Dreimane.

Sieviešu izlases sastāvs: Sabina Bartule, Jūlija Arefjeva, Veronika Mikuļiča, Ieva Grabe, Elīna Vegnere, Laura Sāmiete, Helēna Orlovska, Adrija Melānija Kalavanova, Linda Gulbe, Katrīna Ance Gasiņa. Treneris – Jānis Bernāns.