Izlases

Latvijas frisbijistes dodas kaujā ar spēcīgo Dāniju

Latvijas sieviešu valstsvienība pirmdien Portugālē ar zaudējumu Spānijai uzsāka Eiropas pludmales frisbija čempionātu. Šodien izlase spēkosies ar labi startējušo Dāniju, šo spēli varēs vērot tiešraidē.

Čempionātu latvietes iesāka ar dieviem grūtiem punktiem, ko prata realizēt katras komandas uzbrukuma maiņa. Taču turpinājumā kļūda sekoja viena pēc otras, spānietēm gūstot septiņus punktus pēc kārtas (1:8). Atlikušajā spēles daļā latvietes saņēmās un spēja realizēt divus breikus, tomēr sasmelt izlieto ūdeni nespēja. Rezultātā piedzīvota neveiksme ar rezultātu 5:11.

Šodien, pulksten 16.20 pēc Latvijas laika, Latvija spēkosies ar Dāniju. Spēle tiks aizvadīta centrālajā arēna un to varēs vērot tiešraidē.

Dānietes čempionātu sāka ar 13:4 panākumu pār Šveici, kamēr Spānijas izlase savā otrajā mačā ar 9:8 pieveica pasaules čempiones Krieviju. Tikmēr Lielbritānija ar 10:3 tika galā ar apvienoto valstu izlasi.

Čempionātā kopumā startē septiņas sieviešu komandas. Latvijas izlase sacensībās ir izlikta ar sesto numuru. Komandas aizvadīs savstarpējā apļa spēles, kurās noskaidros pusfinālistes, kas turpinās cīnīties par medaļām.

Čempionāts kopumā notiks astoņās divīzijās – vīriešu, sieviešu, jauktajā, master vīriešu, master sieviešu, master jauktajā, grandmaster vīriešu un great grandmaster vīriešu. Portugālē kopumā sacentīsies 88 izlase.

Pēdējo reizi Eiropas pludmales frisbija čempionāts notika 2013. gadā, kad latvietes noslēdza labāko sešinieku. Savukārt pirms diviem gadiem Latvijas izlase bija desmitā pasaules mērogā.

Latvijas izlasi čempionātā pārstāv deviņas “Salaspils Frisbija kluba” spēlētājas: Ieva Grabe (kapteine), Līga Nātiņa (spēles gara kapteine), Estere Moorlata, Evija Arste, Katrīna Ance Gasiņa, Lāsma Kublicka, Monta Poduma, Santa Možeika un Santa Siņica. Izlases sastāvā iekļuva arī Linda Gulbe (“Moments”), Jūlija Arefjeva (“Sirocco”), Undīne Vektere (“Valmiera”) un Dace Cīrule (Bernes “Flying Angels”).