Izlases

Latvijas izlase izcīna pirmo uzvaru pasaules U-24 čempionātā

Latvijas jauktā izlase pirmdien ar 15:8 pārspēja Nīderlandes izlasi pasaules U-24 čempionātā. Latvijas izlasei tā bija pirmā uzvara divās spēlēs, savukārt nīderlandiešiem pirmais zaudējums trīs mačos.

Jau mača ievadā Latvijas izlase prata apturēt pretinieku uzbrukumus, gūstot pārsvaru 4:1. Līdz  puslaika pārtraukumam mūsu jauktā komanda guva vēl vienu breiku, pārtraukumā iesoļojot ar komfortablu četru punktu pārsvaru (8:4). Otrajā puslaikā nīderlandieši izmēģināja dažādus taktiskos risinājumus, taču neprata apturēt Latvijas dominanci.

Pirmajā turnīra mačā Latvijas izlase ar 4:15 piekāpās grupas un čempionāta favorītiem no ASV.

Nīderlandes izlase līdz šim zaudējusi tikai Latvijas izlasei, bet pārspējusi britus un francūžus. Pret šīm abām izlasēm Latvijas izlase spēkosies rīt.

Trīs spēcīgākas apakšgrupas vienības turpinās cīņu nākamajā grupu kārtā.

Latvijas izlases kodolu veido Salaspils Frisbija kluba spēlētāji – izlases kapteinis Jānis Bernāns, spēles gara kapteinis Emīls Elksnītis, Arvīds Žanis Orlovksis, Bruno Jurginsons, Didzis Malderis, Toms Ābeltiņš, Katrīna Ance Gasiņa, Helēna Orlovska, Kristiāna Kazakupča un Santa Siņica. Divas spēlētājas izlasē ir no „Valmieras”: Helēna Dreimane un Undīne Vektere. Tāpat izlase spēlē Ventspils Frisbija kluba pārstāvji Ēriks Podgurskis un Kristīne Gūtmane, kā arī ogreinietis Nauris Jasukevičs.

Heidelberga pulcē kopumā 51 izlasi – 21 valstsvienība sacentīsies jauktajā grupā, kamēr vīriešu un sieviešu divīzijās cīnīsies attiecīgi 18 un 12 komandas.