Izlases

Latvijas izlase pieveic pasaules čempiones un sper platu soli pretī Eiropas čempionāta pusfinālam

Latvijas sieviešu izlase šodien, 8. maijā, Eiropas pludmales frisbija čempionātā izcīnīja pirmās divas uzvaras. Panākumi latvietēm ļāva pacelties uz trešo vietu apakšgrupā, izsakot nopietnu pieteikumu pusfinālam. Rīt Latvijas izlase aizvadīs atlikušās divas spēles, pēc kurām noskaidros četras pusfinālistes.

Agrā rīta mačā latvietes ar 10:6 pārspēja Šveici. Dienas pirmajā pusē vējš vēl nebija pieņēmies spēkā un spēle ritēja līdzīgi. Pirmajā puslaikā Latvijas izlase bija pārāka ar 6:5, savukārt atlikušajā laikā mūsu meitenes darbojās manāmi pārliecinošāk.

Otrā dienas spēle Latvijas izlasei bija pret pašreizējām pasaules pludmales frisbija čempionēm krievietēm. Vējainā un saspringtā cīņā Latvijas meitenes dubultajā mačpunktā prata tikt pie tik ļoti svarīgā panākuma ar rezultātu 9:8.

Latvijas izlase spēlētājas maču iesāka pārliecinoši, realizējot savu pavēja uzbrukumu un izcīnot breiku pret vējam (2:0). Turpinājumā pasaules čempiones prata gūt četrus punktus pēc kārtas, kam sekoja punktu apmaiņa no abām komandām (5:3). Pēc šāda trieciena Latvijas spēlētājas nenokāra galvas un guva trīs punktus pēc kārtas, puslaika pārtraukumā dodoties ar minimālu vadību (6:5)

Otrajā puslaikā abas vienības apmainījās ar vadības grožiem, spēli novedot līdz izšķirošajam punktam (8:8). Pēdējo punktu Latvijas spēlētājas uzsāka ar uzbrukumu pa vējam, kas dod ievērojamas priekšrocības. Ar pirmo piegājienu mūsu spēlētājām neizdevās likt punktu šim mačam, tomēr prasmīgā darbība aizsardzībā ļāva pārtvert disku. Latvietes kļūdas vairs nepieļāva, tiekot pie svarīgā panākuma.

Turnīra pirmajā dienā Latvija ar 5:11 piekāpās Spānija, savukārt dienu vēlāk ar 4:12 tika atzīts Dānijas pārākums.

Pēc trešās turnīra dienas Latvija ar diviem panākumiem četrās spēlē atrodas tabulas trešajā vietā aiz minētās Dānijas un Spānijas. Četras spēcīgākās komandas iekļūs turnīra pusfinālā.

Rīt valstsvienība aizvadīs spēli pret Lielbritāniju un apvienoto valstu komandām.

Tieši spēlē pret Lielbritāniju visticamāk tiks izšķirts pusfināla liktenis. Britietes līdz šim minimāli pieveikušas Šveici (9:8) un droši tikušas galā ar apvienoto spēlētāju komandu. Savukārt šodien viņas ar 4:11 atzina Krievijas pārākumu un ar 5:10 zaudēja Dānijai.

Rezultātiem iespējams sekot šeit.

Čempionātā kopumā startē septiņas sieviešu komandas. Latvijas izlase sacensībās ir izlikta ar sesto numuru. Komandas aizvadīs savstarpējā apļa spēles, kurās noskaidros pusfinālistes, kas turpinās cīnīties par medaļām.

Čempionāts kopumā notiks astoņās divīzijās – vīriešu, sieviešu, jauktajā, master vīriešu, master sieviešu, master jauktajā, grandmaster vīriešu un great grandmaster vīriešu. Portugālē kopumā sacentīsies 88 izlase.

Pēdējo reizi Eiropas pludmales frisbija čempionāts notika 2013. gadā, kad latvietes noslēdza labāko sešinieku. Savukārt pirms diviem gadiem Latvijas izlase bija desmitā pasaules mērogā.

Latvijas izlasi čempionātā pārstāv deviņas “Salaspils Frisbija kluba” spēlētājas: Ieva Grabe (kapteine), Līga Nātiņa (spēles gara kapteine), Estere Moorlata, Evija Arste, Katrīna Ance Gasiņa, Lāsma Kublicka, Monta Poduma, Santa Možeika un Santa Siņica. Izlases sastāvā iekļuva arī Linda Gulbe (“Moments”), Jūlija Arefjeva (“Sirocco”), Undīne Vektere (“Valmiera”) un Dace Cīrule (Bernes “Flying Angels”).