Izlases

Latvijas izlase pirms Eiropas čempionāta Lietuvā krāj pieredzi un uzvaras

Aizvadītajā nedēļas nogalē Viļņā Latvijas jauktā frisbija izlase aizvadīja pirmās pārbaudes spēles, gatavojoties Eiropas frisbija čempionātam. Kopumā Latvijas izlase aizvadīja četras spēles, kurās visās tika gūtas uzvaras.

Latvijas jauktā izlase katru pārbaudes turnīra dienu aizvadīja divas spēles, spēkojoties pa reizei ar Lietuvu un Norvēģiju. Visās četrās spēles Latvija guva panākumu. Spēles ar Norvēģiju tika uzvarētas pārliecinoši, bet Lietuva pirmajā dienā tika pieveikta ar 15:10, bet svētdien – 15:12.

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Taurenis uzteica uzbrukuma virknējuma savstarpējo sapratni. “Saprašanās ir tādā līmenī, ka varam sākt strādāt pie konkrētām kombinācijām, nebaidoties, ka, pretiniekiem kombināciju nolasot, nonāksim strupceļā,” sacīja treneris. Taurenis arī norādīja, ka aizsardzības virknējums labi pastrādāja, ģenerējot pretinieku kļūdas, tomēr vēl jāstrādā pie to konvertēšanas gūtajos punktos. “Atlikušajā periodā nopietnu uzsvaru liksim tieši uz aizsardzības spēju stiprināšanu gan no taktiskā viedokļa, gan slīpējot spēlētāju individuālās prasmes un savstarpējo saprašanos,” sacīja Taurenis.

Taurenim uz treneru korpusa asistē Jānis Bernāns. “Uzbrukuma maiņa abu dienu garumā pret spēcīgo Lietuvu ielaida tikai vienu breiku, kas ir ļoti labs rādītājs. Situācijas, kad tika pieļautas kļūdas, spējām disku atgūt,” teica Bernāns. Viņš arī slavēja aizsardzības virknējuma spēli, norādot, ka ir vēl nianses pie kurām jāstrādā. “Aizsardzībai brīvdienas bija ļoti izaicinošas, jo spēlējām vairākus taktiskos risinājumus, kurus iepriekš nebijām mēģinājuši,” atklāja Bernāns.

Pārbaudes turnīra laikā par Latvijas izlases kapteiņiem tika nosaukti Toms Ābeltiņš un Linda Gulbe, savukārt spēles gara kapteine būs Ieva Grabe.

Gulbe pagājušā gada beigas bija Latvijas sieviešu izlases kapteine Eiropas telpu frisbija čempionātā, tā kā viņai šī loma nav sveša. Kapteine norādīja, ka būt par kapteini ir liels pagodinājums. “Sajūtas ir labas gan fiziski, gan individuāli laukumā. Pārbaudes turnīrs Lietuvā pierādīja, ka ejam pareizajā virzienā,” teica Gulbe.

Savukārt Ābeltiņam, kurš iepriekš spēlējis vairākās izlases, šī būs pirmā pieredze kā kapteinim. “Spēlēt izlasē vienmēr ir īpaša sajūta, vienalga kādi ir apkārtējie apstākļi. Treneru uzticētā kapteiņa loma piedod tam vēl īpašāku garšu un, protams, atbildību,” teica spēlētājs. Viņš arī minēja, ka šis čempionāts būs jauna pieredze, jo šī būs pirmā Latvijas jauktā izlase. “Uzskata, ka Eiropā nav neviena komanda, kuru nevaram uzvarēt,” teica kapteinis. Ābeltiņš arī minēja, ka Latvijas izlase netiek uzskatīta par favorītiem, kas var būt priekšrocība.

Eiropas čempionāts no 15. līdz 22. jūlijam norisināsies Īrijas pilsētā Limerikā. Latviju tajā pirmo reizi pārstāvēs jauktā izlase.

Latvijas izlases kandidātu saraksts: Gundega Pastore, Helēna Orlovska, Ieva Grabe, Katrīna Ance Gasiņa, Kristiāna Buldure, Laura Sāmiete, Lāsma Kublicka, Linda Gulbe, Līga Zāģere, Santa Siņica, Arvīds Žanis Orlovskis, Bruno Jurginsons, Elvis Zeltiņš, Emīls Elksnītis, Ēriks Podgurskis, Girts Betmanis, Ģirts Zaķis, Jēkabs Eglītis, Kaspars Krauklis, Māris Lukševics, un Toms Ābeltiņš.

Latvijas frisbija federācija līdzfinansēta ar Izglītības un Zinātnes Ministrijas atbalstu, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu,  Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām un Fazer Latvija atbalstu.