Izlases

Latvijas izlase sīvās cīņas piekāpjas līderiem, gatavojas astotdaļfinālam

Latvijas jauktā frisbija izlase otrdien Īrijas pilsētā Limerikā piedzīvoja divus ciešus zaudējumus pret jaunās grupas līderēm. Turpinājumā latvieši tiksies Čehiju, kam sekos astotdaļfināla spēle.

Latvijas izlase dienu iesāka ar saspringtu ciņu pret Eiropas frisbija lielvalsti Vāciju, kas līdz šim turnīrā vēl nebija zaudējusi ne reizi. Jau spēles sākumā Vācija ieguva pāris punktu pārsvaru, ko noturēja arī līdz pirmā puslaika beigām (8:6). Otrajā puslaikā Vācijas pārsvars sasniedza pat trīs punktus, tomēr Latvijas izlase nepadevās un spēja izlīdzināt rezultātu (13:13). Divi punkti pēc kārtas galotnē ļāva Vācijai tikt pie panākuma.

Otrajā dienas spēlē Latvija tikās ar mājiniekiem īriem. Mačs iesākās ļoti stabili, abām komandām realizējot savus uzbrukuma punktus. Pirmā puslaika beigās Latvija veica izrāvienu, gūstot trīs punktus pēc kārtas, pārtraukumā dodoties ar 8:6 vadību. Otro puslaiku labāk aizvadīja īri, kas prata rezultātu izlīdzināt, novedot spēli līdz izšķirošajam punktam. Tajā Latvijas komandai neizdevās izmantot savas iespējas, mājiniekiem gūstot 15:14 panākumu.

Trešdien Latvijas izlase aizvadīs pēdējo spēli grupā. Tajā mūsu frisbijisti spēkosies ar čehiem, sadalot 5. un 6. vietu. Jebkurā gadījumā Latvijas izlasei čempionāts turpināsies ar astotdaļfinālu.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam: Linda Gulbe (kapteine), Toms Ābeltiņš (kapteinis), Ieva Grabe (spēles gara kapteine) Gundega Pastore, Helēna Orlovska, Katrīna Ance Gasiņa, Kristiāna Buldure, Laura Sāmiete, Lāsma Kublicka, Līga Zāģere, Santa Siņica, Arvīds Žanis Orlovskis, Bruno Jurginsons, Elvis Zeltiņš, Emīls Elksnītis, Ēriks Podgurskis, Girts Betmanis, Ģirts Zaķis, Jēkabs Eglītis un Kaspars Krauklis.

Izlases treneri: Mārtiņš Taurenis un Jānis Bernāns.

Vairāk informācija šeit.

Čempionāts Īrijā noslēgsies 22. jūlijā. Eiropas četrgades turnīrā startē 17 jauktās, 13 sieviešu un 15 vīriešu izlases.

Latvijas frisbija federācija saka paldies Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai, Latvijas Sporta federāciju padomei, Latvijas Disku sportu savienībai, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām un Fazer Latvija par atbalstu.