Izlases

Latvijas izlase trenera Taureņa vadībā sāk gatavoties Eiropas frisbija čempionātam

Latvijas jauktā valstsvienība uzsākusi gatavošanās procesu Eiropas frisbija čempionātam. Izlases galvenais treneris Mārtiņš Taurenis norādīja, ka izlasē veidojas laba komandas atmosfēra, taču priekšā vēl daudz darba.

Eiropas čempionāts no 15. līdz 22. jūlijam norisināsies Īrijas pilsētā Limerikā. Latviju tajā pirmo reizi pārstāvēs jauktā izlase.

Lai gan čempionāts ir pēc vairākiem mēnešiem Latvijas izlase jau aizvadījusi pirmos treniņus.

Izlases galvenais treneris Taurenis ir apmierināts ar līdz šim paveikto, taču saprot, ka priekšā vēl ir daudz izaicinājumi. “Sagatavošanās tikko sākusies. Skaidrs, ka ikvienam kandidātam nepieciešams aklimatizēties āra frisbija specifikai – gan fiziski, gan no tehniskās sagatavotības viedokļa. Priecē tas, ka visu sejās redzama koncentrēšanās un darbībās redzama nopietna attieksme. Pat sarežģītāki vingrinājumu tiek viegli uztverti. Tas priecē,” teica treneris.

Taurenis arī atklāja, ka pašlaik spēlētāji strādā pie dažādiem taktiskajiem elementiem, kas tiks noslīpēti pārbaudes spēles pirms lielā čempionāta. “Paredzēti trīs pārbaudes turnīri, kuros liksim to visu kopā reālas spēles apstākļos. Palēnām veidojas komandas atmosfēra, kura jauktajām komandām ir kā astotais spēlētājs; arī šim elementam plānots pievērst uzmanību,” piebilda Taurenis.

Taurenim šī būs pirmā pieredze trenera ampluā, tomēr spēlētājs gadiem ilgi darbojies kā spēlējošais komandas vadītājs gan Rīgas “Ultimate Decision”, gan Salaspils “Wild Things”. Sagatavot izlasi Taurenim palīdzēs Jānis Bernāns, kurš iepriekš strādājis ar sieviešu izlasi un dažāda vecuma junioru valstsvienībām.

“Taurenis vienmēr bijis spēlētājs ar strukturētu redzējumu laukumā. Viņš vēlas taktisku un sakārtotu spēli, kurā visi spēlētāji zina, kas notiek laukumā, kā spēlēt dažādās situācijas,” sacīja Bernāns, norādot, ka pagaidām spēlētāji labi tiek galā ar trenera norādījumiem.

“Izlasē vērojama paaudžu maiņa, tāpēc šī ir ļoti laba iespēja spēlētājiem ar mazāku pieredzi sevi pierādīt. Paaudžu maiņa arī nozīmē, ka ir daudz spēlētāji, kas līdz šim nav spēlējuši kopā, bet vismaz pagaidām tas problēmas nav sagādājis,” piebilda otrais treneris.

Latvijas izlases kandidātu saraksts: Adrija Kalavanova, Alise Krīgere, Evija Arste, Gundega Pastore, Helēna Orlovska, Ieva Grabe, Jūlija Arefjeva, Katrīna Ance Gasiņa, Kristiāna Buldure, Laura Sāmiete, Lāsma Kublicka, Linda Gulbe, Līga Zāģere, Santa Siņica, Arvīds Žanis Orlovskis, Bruno Jurginsons, Elvis Zeltiņš, Emīls Elksnītis, Ēriks Podgurskis, Girts Betmanis, Ģirts Zaķis, Jēkabs Eglītis, Kaspars Krauklis, Kārlis Krīgers, Māris Lukševics, Mārtiņš Saulīte, Renārs Niedra un Toms Ābeltiņš.\

Latvijas frisbija federācija līdzfinansēta ar Izglītības un Zinātnes Ministrijas atbalstu, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu,  Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām un Fazer Latvija atbalstu.