Izlases

Latvijas jauktā frisbija izlase Eiropas čempionātu noslēdz labāko sešiniekā

Latvijas jauktā frisbija izlase savu debijas Eiropas čempionātu piektdien Īrijā noslēdza ar sesto vietu. Čempionāta laikā Latvija aizvadīja desmit spēles, kurās izcīnīja četras uzvaras.

Piektdienu Latvijas izlase iesāka ar spēli pret Poliju, kurā prata noturēt vadību un beigās gūt panākumu ar 15:14.

Uzvara pār Poliju ļāva Latvijas izlasei saglabāt cerības uz piekto vietu čempionātā. Pēdējā mačā Latvija atkārtoti spēkojās ar vareno Vāciju, kas šoreiz bija pārāka ar 15:8.

Šis ir visu laiku labākais panākums kādai no Latvijas izlasēm klasiskā frisbija izlašu turnīros.

Jau ziņots, ka Latvija apakšgrupā ar 15:10 pārspēja Ungāriju, bet ar 12:15 piekāpās Itālijai un ar 5:15 zaudēja Lielbritānijai. Turpinājumā Latvijas izlase jaunajā grupā ar 13:15 zaudēja Vācijai un ar 14:15 atzina Īrijas pārākumu. Pēdējā grupas spēlē Latvijas lidojošo disku meistari ar 15:13 pārspēja čehus. Astotdaļfinālā latvieši ar 15:9 pārspēja somus, bet ceturtdaļfinālā ar 13:15 piekāpās mājiniekiem īriem.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātam: Linda Gulbe (kapteine), Toms Ābeltiņš (kapteinis), Ieva Grabe (spēles gara kapteine) Gundega Pastore, Helēna Orlovska, Katrīna Ance Gasiņa, Kristiāna Buldure, Laura Sāmiete, Lāsma Kublicka, Līga Zāģere, Santa Siņica, Arvīds Žanis Orlovskis, Bruno Jurginsons, Elvis Zeltiņš, Emīls Elksnītis, Ēriks Podgurskis, Girts Betmanis, Ģirts Zaķis, Jēkabs Eglītis un Kaspars Krauklis.

Izlases treneri: Mārtiņš Taurenis un Jānis Bernāns.

Vairāk informācija šeit.

Čempionāts Īrijā noslēgsies 22. jūlijā. Eiropas četrgades turnīrā startē 17 jauktās, 13 sieviešu un 15 vīriešu izlases.

Latvijas frisbija federācija saka paldies Izglītības un Zinātnes Ministrijai, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai, Latvijas Sporta federāciju padomei, Latvijas Disku sportu savienībai, Ogres un Salaspils novada pašvaldībām un Fazer Latvija par atbalstu.