Izlases

Latvijas juniori atspēlē piecu punktu deficītu un triumfē vēsturiskā Eiropas čempionātā

Latvijas jauktā junioru frisbija izlase piektdien Polijas pilsētā Vroclavā triumfēja pirmajā Eiropas U-20 čempionātā jauktajām komandām. Finālā Latvijas U-20 spēlētāji prata atspēlēt piecu punktu deficītu un ar 15:10 pieveikt Spānijas izlasi.

Spēli daudz pārliecinošāk iesāka spāņi, kas prata izmantot latviešu satraukuma kļūdas. Drīz vien jau rezultāts vēstīja 2:7 par labu Spānijai. Latvijas treneris Jānis Bernāns šajā brīdī nekavējoties steidza izmantot otro minūtes pārtraukumu, kas ļāva sapurināt komandu – gūti četri punkti pēc kārtas. Puslaika pēdējā punktā skaists horizontāls lēciens pēc diska ļāva Spānijas izlasei pirmo spēles pusi noslēgt ar pārsvaru (6:8).

Jau puslaika pārtraukumā Latvijas nometnē valdīja pavisam cita atmosfēra, jo bezcerīgais deficīts bija teju atspēlēts. Otro puslaiku Latvijas spēlētāji sāka ar sekmīgu uzbrukumu, kam sekoja trīs breiki pēc kārtas, pirmo reizi vadība izvirzoties Latvijas jaunajiem censoņiem. Pēc šāda trieciena spāņi vairs neatguvās, Latvijas izlasei tiekot pie vēsturiska titula.

Šī bija pirmā reize, kad Eiropā risinājās U-20 čempionāts jauktajā komandām. Tāpat šī bija pirmā reize, kad kāda no Latvijas izlasēm spēlēja Eiropas vai pasaules čempionāta finālā.

Latvijas un Spānijas izlases tikās arī čempionāta pirmajā mačā, kur abas komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, beigās uzvaru gūstot Latvijas jauniešiem (12:9).

Pusfinālā Latvijas U-20 jauktā izlase ar 15:5 sagrāva Nīderlandi, savukārt spāņi ar 15:2 pārspēja ungārus, kam iepriekš bija piedzīvojuši graujošu sakāvi.

Latvija bija vienīgā komanda jauktajā divīzijā, kas cīnījās bez zaudējumiem. Kopumā mūsu jaunieši izcīnīja astoņas uzvaras tikpat spēlēs.

Eiropas čempionāts Polijā risinās kopumā piecās divīzijās: U-20 jauktajā, puišu un meiteņu grupās, kā arī U-17 puišu un meiteņu divīzijās. Sacensībās kopumā startē 60 izlases. Latvija bija pārstāvēta tikai jauktajā divīzijā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs: Artis Lapsiņš, Imants Ilgažs, Sabina Bartule, Māris Lukševics, Kristīne Lazdāne, Evita Račicka, Aleksandrs Černovs, Agris Zvirgzdiņš, Evelīna Petrovska, Elizabete Alīna Krastiņa, Katrīna Ance Gasiņa, Luīze Glaudāne, Ernests Vīlips, Andrejs Jēgers un Druvis Reiniks.