Izlases

Latvijas juniori dodas cīņā vēsturiskā finālmačā

Latvijas jauktā junioru izlase Polijas pilsētā Vroclavā gatavojas Eiropas U-20 čempionāta finālam, kurā šodien 16.15 pēc Latvijas laika spēkosies ar spēcīgo Spānijas izlasi. Spēli būs iespējams vērot Fanseat straumēšanas platformā. Šī būs pimā reize, kad kāda no Latvijas izlasēm spēlēs Eiropas vai Pasaules čempionāta finālā.

Latvijas un Spānijas izlases tikās čempionāta pirmajā mačā, kur abas komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, beigās uzvaru gūstot Latvijas jauniešiem (12:9).

Spēles laikā īpaši ciets rieksts mūsu spēlētājiem bija Spānijas zonas aizsardzība. Abas komandas čempionāta laikā ir uzlabojušas savu sniegumu, kas sola aizraujošu un saspringtu finālmaču.

Pusfinālā Latvijas U-20 jauktā izlase ar 15:5 sagrāva Nīderlandi, savukārt Spāņi ar 15:2 pārspēja ungārus, kam iepriekš bija piedzīvojuši graujošu sakāvi. Tiesa, ungāri bija palikuši bez savas galvenās spēlētājas, kas traumas dēļ vairs turnīrā nespēlē.

Latvija ir palikusi vienīgā komanda jauktajā divīzijā, kura ir bez zaudējumiem. Visas pārējās komandas čempionāta laikā paklupušas vismaz divreiz.

Finālspēli starp Latviju un Spāniju varēs vērot Fanseat lapā vai ierodoties Salaspils Sporta namā, kur līdzjutēji ir aicināti uz kopīgu mūsu censoņu atbalstīšanu.

Eiropas čempionāts Polijā risinās kopumā piecās divīzijās: U-20 jauktajā, puišu un meiteņu grupās, kā arī U-17 puišu un meiteņu divīzijās. Sacensībās kopumā startē 60 izlases. Latvija ir pārstāvēta tikai jauktajā divīzijā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs: Artis Lapsiņš (kapteinis), Imants Ilgažs (spēles gara kapteinis), Sabina Bartule, Māris Lukševics, Kristīne Lazdāne, Evita Račicka, Aleksandrs Černovs, Agris Zvirgzdiņš, Evelīna Petrovska, Elizabete Alīna Krastiņa, Katrīna Ance Gasiņa, Luīze Glaudāne, Ernests Vīlips, Andrejs Jēgers un Druvis Reiniks.