Izlases

Latvijas juniori uzvar Nīderlandi, bet nenosargā pārsvaru pret Meksiku, paliek soli aiz top10

Latvijas jauktā junioru frisbija izlase ceturtdien pasaules U-20 frisbija čempionāta izslēgšanas turnīru uzsāka ar panākumu pret Nīderlandi, taču turpinājumā nenosargāja vadību pret Meksiku, atvadoties no iespējām iekļūt labāko desmitniekā.

Latvijas izlase spēlēja izslēgšanas turnīrā par 9.-16. vietu. Pirmajā mačā Latvija demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, droši pieveicot Nīderlandes vienaudžus (15:9).

Otrajā mačā latviešiem bija iespēja revanšēties pret Meksiku. Arī šī spēle tika iesākta pārliecinoši, mūsu jauniešiem gūstot 6:1 vadību. Līdz puslaika pauzei Meksikāņi deficītu prata sadeldēt līdz diviem punktiem, bet jau otrā puslaika ievadā – pārņemt vadību. Latvieši rezultātu prata izlīdzināt taču dubultajā mačpunktā Meksika svinēja uzvaru ar 14:13.

Ceturtdien ar pieciem punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kaspars Krauklis, kamēr sešus punktus un četras piespēles atdeva Marina Raba.

Piektdien Latvijas izlase atkārtoti spēkosies ar Ķīnu. Spēles uzvarētājs ieņems pasaules čempionāta 11. vietu, kamēr zaudētāji noslēgs labāko divpadsmitnieku.

Čempionātā kopumā startē 16 jauktās izlases, 15 puišu valstsvienības un 11 meiteņu komandas. Čempionāts Birmingemā noslēgsies sestdien.

Pasaules junioru čempionātos Latvijas izlase startējusi arī iepriekš, taču jauktajai izlasei šī ir debija.

Latvijas U-20 izlases sastāvs: Adrija Melānija Kalavanova un Kaspars Krauklis (abi kapteiņi), Evelīna Goldova, Marks Krebs, Pēteris Rozēns, Sevilla Sāra Smildziņa, Arsenijs Atorins, Rainers Plinte, Betija Abariņa, Tomass Lukševics, Elizabete Eglīte, Vitālijs Kuļešovs, Harijs Jurginsons, Oļegs Gusevs, Sandra Kirilova un Marina Raba.
Treneri: Jānis Bernāns, Ģirts Zaķis un Linda Gulbe.