EIUCC

Latvijas klubi paklūp Eiropas čempionāta astotdaļfinālā; «Ventspils» spēlēs par 9. vietu

Visas trīs Latvijas frisbija komandas sestdien piedzīvoja zaudējumus Eiropas klubu čempionāta astotdaļfinālā, izstājoties no tālākām cīņām par godalgām. “Ventspils” vīriešu komanda svētdien spēlēs par 9. vietu Eiropā.

Dienas pirmo spēlo Salaspils “Wild Things” iesāka lēnām, ātri vien nonākot iedzinējos pret somu “LeKi”. Pirmā puslaika izskaņā, Somijas komanda bija vadībā ar 9:5. Turpinājumā viņu pārsvars sasniedza pat piecus punktus (9:14). Salaspilieši no teju bezcerīgas situācijas prata atspēlēties, panākot 16:16, taču dubultajā mačpunktā vietu labāko astotniekā izcīnīja “LeKi”.

Otrajā mačā “Wild Things” teju visas spēles garumā atradās vadībā, beigās ar 17:16 pārspējot labi zināmo Lietuvas “Vorai”.

Tikmēr “Ventspils” savā astotdaļfinālā tikās ar Vācijas “VfL Gemmrigheim” Spēle ritēja punkts punktā, pirmo puslaiku minimāli uzvarot vāciešiem. Trīs punkti pēc kārtas otrā puslaika pirmajā pusē ļāva ventspilniekiem pārņemt vadību ar 12:11, taču galotnē labāka bija Vācijas komanda, kas uzvarēja ar 17:14.

Vācijas “VfL Gemmrigheim” svētdien spēlēs finālā, kur tiksies ar Arvīda Žaņa Kārkliņa pārstāvēto beļģu “Mooncatchers”.

Otrajā spēlē ventspilnieki komfortabli ar 17:11 pārspēja Zviedrijas komandu “Viksjöfors if”.

Dienas pēdējā spēlē abas Latvijas vīriešu komandas tikās savā starpā. Teju visas spēles garumā pārsvars piederēja kurzemniekiem, kas svinēja uzvaru ar 17:12.

Svētdien “Ventspils” atkārtoti tiksies ar Dānijas “Aarhus Ultimate”, kam piedzīvoja sāpīgu zaudējumu grupu turnīrā. Uzvarētāji ieņems Eiropas čempionāta 9. vietu.

Paralēli salaspilieši spēkosies ar “Ukraine Open” par čempionāta 11. vietu.

Sāpīgu zaudējumu astotdaļfinā piedzīvoja arī sieviešu komanda “Moments”. Ogres vienība pirmā puslaika vidū ielaida četrus punktus pēc kārtas un beigās minimāli ar 10:11 piekāpās Vācijas “Seagulls”.

Otrajā spēlē “Moments” ar pagalam nesekmīgu sniegumu piekāpās Beļģijas “Wuf” (12:16). Dienas noslēgumā Ogres meitenes atkārtoti tikās ar Lielbritānijas “ExElle”. Pirmajā puslaikā britu spēlētājas bija labākas ar 7:9, taču atlikušajā laikā latvietes parādīja raksturu, ļaujot pretiniecēm gūt tikai vienu punktu. Ogres komanda svinēja uzvaru ar 13:10.

Svētdien “Moments” spēlē par 13. vietu tiksies ar Vācijas “Heidees”.

Jauktā grupas finālā Igaunijas “Tartu Turbulence”, kuru pārstāv Lāsma Kublicka, spēkosies ar Lielbritānijas “Mighty Hucks”. Savukārt par bronzu cīnīsies Igaunijas “Saku Ultimate” ar Santu Siņicu ierindā un Slovākijas klubs “Outsiterz”.