Citi

Latvijas komandas izcīna trīs godalgas vēsturiskā turnīrā Lietuvā, naudas balvas ziedo Ukrainai

Nedēļas nogalē Lietuvā risinājās pirmais “Vilnius Trophy” turnīrs, kurā trīs medaļas izcīnīja arī Latvijas komandas. Atšķirībā no citiem turnīriem, šim bija balvu fonds. Visas Latvijas komandas savus nopelnītos līdzekļus lēmušas ziedot Ukrainas atbalstam, tādējādi paužot solidaritāte ar Ukrainas frisbija sabiedrību un Ukrainu kā tādu.

Vīriešu divīzijas dramatiskā finālā Salaspils “Wild Things” vien izšķirošajā punktā ar 13:14 piekāpās mājiniekiem “Vorai”. Ne mirkli spēles gaitā nevienas komandas pārsvars nepārsniedza vienu punktu, lielākoties salaspiliešiem izvirzoties vadībā un mājiniekiem rezultātu izlīdzinot.

Salaspils komanda dienu iepriekš spēja pieveikt “Vorai” ar 15:12. Turklāt “Wild Things” bija vienīgā komanda, kas vīriešu divīzijā piedzīvoja tikai vienu zaudējumu.

Spēlē par trešo vietu “Valmiera” ar 15:13 pieveica Lielbritānijas vienību “Avalanche”. Pārsteigumu valmierieši sarūpēja ceturtdaļfinālā, kad ar 14:13 izslēdza “Team Estonia”, kas bija viena no turnīra favorītēm.

Tikmēr sieviešu divīzijas finālā Latvijas apvienotā komanda “Sal&Val” ar 8:14 zaudēja Tartu “Turbulence”. Pusfinālā Latvijas komanda pārsteidzoši tika galā ar lietuvietēm DTS, galotnē gūstot trīs punktus pēc kārtas un uzvarot ar 14:13.

Spēles gara balvu vīriešiem ieguva “Avalanche”, bet sievietēm – DTS.

Ierasti frisbija turnīros komandas necīnās par naudas balvām taču Viļņas sacensībās bija 1600 eiro balvu fonds, ko sadalīja abu divīziju labāko trijnieks.

Visas trīs Latvijas komandas, kas izcīnīja naudas balvas, lēmušas šo laimestu ziedot cēlākam mērķiem, atbalstot Ukrainu cīņā pret Krievijas iebrukumu. Šādu pat lēmums uzreiz pēc turnīra pauda arī Lietuvas “Vorai” un DTS.