LFL

Latvijas telpu frisbija čempionu kausi nedēļas nogalē noskaidros jaunos īpašniekus

Jau šo sestdien un svētdien Ogrē risināsies Latvijas telpu frisbija sezonas noslēgums – Latvijas čempionāts telpās. Šoreiz uz spēles liktas īpaši lielas likmes, jo uzvarētāji iegūs ne tikai ceļojošo kausu. Spēles klātienē Ogres novada sporta centrā varēs vērot bez maksas. Spēles tiks translētas tiešraidē Latvijas Frisbija federācijas Youtube kanālā.

Par čempionu titulu šogad cīnīsies deviņas vīriešu un sešas sieviešu komandas. Galvenie favorīti ir pašreizējie kausu īpašnieki Salaspils „Wild Things” un „Valmiera”, kas nepārspētas palika Latvijas Frisbija līgas sacensībās. Tomēr šo komandu dominanci kāro izjaukt vairākas vienības.

Šogad sacensībās komandas cīnās ne tikai par čempionu kausu, bet arī tiesībām nākamajā gadā veidot izlasi Eiropas telpu frisbija čempionātam. Katras divīzijas uzvarētāji varēs veidot Latvijas izlasi, kas tiks sūtīta uz Dāniju.

Vīriešu divīzijā starp favorītiem ir arī Rīgas „Hardcore Ultimate”, kas šosezon jau vienu reizi pieveikuši salaspiliešus. Tāpat arī „Ventspils Frisbija klubs” allaž bijis labāko trijniekā, esot vienīgā komanda bez „Wild Things”, kuras nosaukums iegravēts uz ceļojošā čempionu kausa.

Nevar nepieminēt arī „Valmieras” vīriešu komandu, kas pēdējos gadus arvien vairāk pietuvojas goda pjedestālā, turklāt vēl februārī viņi izcīnīja sudraba godalgas starptautiskajā frisbija turnīrā „Winter Beach”, kur bija labākā no Latvijas komandām.

Izcīnīt medaļas cer arī „Salaspils Jr”, kā arī Rīgas „Ultimate Decision”. Pēdējā posmā sevi spēcīgi pierādīja Inčukalna „Wildcats”, kas apsteidza gan „Ogri”, gan „Valmieru-2”.

Tikmēr sievietēm otro gadu pēc kārtas par čempionēm var kļūt „Valmiera”, kas bez zaudējumiem sasniegušas finālsacensības. Uz titulu pretendē arī „Salaspils FK”, kas Latvijas Frisbija līgā ieņēma otro vietu.

Nevar nepieminēt arī Ogres „Momentu” un „KCN Rīga” komandas, kas šosezon jau sagādājušas vairākus pārsteigumus. Tāpat arī Rīgas „Sirocco” pēc neveiksmīgā sezonas ievada lūkos cīnīties par medaļām.

Sacensībās startē arī Inčukalna „Wildcats” sieviešu komanda, kas pie uzvaras šosezon vēl nav tikusi, lai gan bija ļoti tuvu panākumam pēdējā posmā.

Čempionāta izsējums balstīts uz Latvijas Frisbija līgas rezultātiem, augstā pozīcijā esošajām komandām saņemot izteiktas priekšrocības.