Izlases

Latviju nākamvasar pasaules čempionātā pārstāvēs jauktā izlase

Saņemot negaidītu piedāvājumu no Pasaules Lidojošo disku federācijas (WFDF), Latvijas Frisbija federācija nolēma mainīt stratēģiju un uz nākamā gada pasaules čempionātu sūtīt jaukto izlasi. Četrgades lielākās frisbija sacensības no 11. līdz 18. jūlijam risināsies Nīderlandes pilsētā Leuvardenā.

Sākotnēji tika paredzēts, ka Latvija čempionātā startēs vīriešu divīzijā, taču pēc WFDF piedāvājuma startēt jauktajā grupā šis plāns tika mainīts.

Viens no galvenajiem iemesliem šādam lēmumam bija Latvijas starti 2019. gada čempionātos. Latvijas U-24 jauktā izlase izcīnīja ceturto vietu pasaulē, esot labākā no Eiropas valstsvienībām, Latvijas U-20 izlase triumfēja pirmajā Eiropas junioru čempionātā jauktajā grupā, savukārt klubu līmenī “Salaspils MIX” kļuva par pirmo Latvijas komandu, kas uzvarējusi Eiropas čempionātā.

Šīs izlases izstrādei Latvijas Frisbija federācija pieiet īpaši rūpīgi. Izlases sagatavošanā tiks piesaistīti ne tikai pašmāju speciālisti, bet arī eksperti ar ļoti ievērojamu frisbija pieredzi. Tāpat uz Nīderlandi plānots sūtīt rekordaugstu spēlētāju skaitu.

Līdz šim Latvijas izlase pasaules čempionātā nav startējusi ar jaukto izlasi.

Latvijas vīriešu izlase 2016. gada pasaules čempionātā dalīja 17. vietu.