Izlases

Lielbritānijas un Īrijas komandas triumfē Eiropas čempionātā

Sestdien Ungārijā noslēdzās Eiropas frisbija čempionāts, kur vīriešu un jauktajās divīzijās par čempioniem kļuva Lielbritānijas komandas, kamēr dāmām labākās bija īrietes. Savukārt pie sudraba godalgas tika arī latviete Dace Cīrule, kas šoreiz spēlēja Šveices formā.

Vīriešu divīzijā šogad atkārtojās iepriekšējā čempionāta fināls, kurā spēkojās Lielbritānijas un Vācijas frisbijisti. Abas komandas dominēja visa turnīra gaitā. Dramatiskā finālmačā ar 15:14 savu titulu izdevās nosargāt britiem.

Sieviešu finālā šogad drošu panākumu guva īrietes, kas finālā ar 15:8 tika galā ar Cīrules pārstāvēto Šveici. Vēl maijā Cīrule pārstāvēja Latvijas izlasi Eiropas pludmales čempionātā, kur palīdzēja mūsu meitenēm izcīnīt bronzas medaļas. Taču Ungārijā Latvijas sieviešu izlase nestartēja, un Cīrule spēlēja Šveices labā.

Tikmēr arī jauktās grupas fināla uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešams izšķirošais punkts. Arī šajā divīzijā pārāki bija briti, kas ar 13:12 uzvarēja francūžus. Pie tam, uzreiz pēc pēdēja punkta tveršanas zonā, Lielbritānijas spēlētāja guva nopietnu rokas savainojumu.

Visās trīs divīzijās vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena izcīnīja krievi.

Jau ziņots, ka Latviju čempionātā pārstāvēja vīriešu valstsvienība, kas izcīnīja 10. vietu 20 izlašu konkurencē. Šādu pat pozīciju mūsu spēlētāji ieņēma pirms četriem gadiem.

Spēles gara balvu vīriešiem izcīnīja somi, sievietēm – zviedrietes, bet jauktajā grupā – Īrijas komanda.

Eiropas čempionāts risinās ik pēc četriem gadiem. Savukārt nākamgad Nīderlandē tiks pulcētas visas pasaules spēcīgākās komandas