Citi

Orlovski atzīst par Eiropas gada frisbijistu

Latvijas frisbija zvaigzne Arvīds Žanis Orlovskis nosaukts par Eiropas gada frisbijistu ikgadējā frisbija portāla “Ultiworld” vērtējumā. Viņš ir pirmais Latvijas spēlētājs, kurš izpelnījies šo godu vīriešu divīzijā.

Šogad Orlovskis spēlēja vairākos starptautiskos turnīros, pārstāvot Latvijas izlasi, Salaspils “Wild Things” un Beļģijas komandu “Mooncatchers”. Kopā ar Latvijas izlasi viņš decembra pirmajā pusē izcīnīja Eiropas telpu bronzu, kas bija pirmā Latvijas vīriešu izlases godalga šāda mēroga sacensībās, oktobrī, pārstāvot “Wild Things”, viņš kļuva par Eiropas pludmales vicečempionu, savukārt visskaļāk savam vārdam Orlovskis lika izskanēt pasaules klubu frisbija čempionātā jūlijā ASV, kur bija viens no “Mooncatchers” galvenajiem vilcējspēkiem. Beļģu vienība pasaules čempionātu noslēdza ceturtajā vietā.

“Eiropā ir ļoti maz spēlētāji, kas visaugstākajā līmenī spēj darīt visu. Gandrīz vienmēr viņš ir labākais metējs un ķērējs laukumā,” latvieti slavēja portāls “Ultiworld”.

Vien 23 gadus vecajam Orlovskim šis nebūt nav pirmais individuālais godalgojums. Viņš vairākkārt atzīst par dažādu turnīru vērtīgāko spēlētāju, tāpat 2018. gadā viņš tika pie “Ultiworld” izlaušanās balvas otrās vietas, kā viens no straujāk progresējušajiem spēlētajiem.

Orlovskis šogad bija vienīgais latvietis, kurš saņēma kādu no “Ultiworld” novērtējumiem kādā no trim divīzijām.

Iepriekš gada spēlētājas titulu ieguvusi arī Lāsma Kublicka. Viņa pie šī goda tika 2019. gadā jauktās divīzijas kategorijā.

Šogad jauktajā divīzijā par gada frisbijisti tika nosaukta nīderlandiete Lola Dama, kamēr sievietēm šis tituls tika lielbritāniete Mollijai Vedžai. Jauktajā divīzijā par gada uzbrukuma spēlētāju tika atzīts Nīderlandes spēlētājs Bens Orts, kurš oktobrī kopā ar Salaspils “Wild Things” izcīnīja Eiropas pludmales čempionāta sudrabu. Ikdienā Orts pārstāv Nīderlandes vienību “Grut”.

“Ultiworld” nominācijas tradicionāli tiek paziņotas katra gada izskaņā. Izņēmums bija 2020. gads, kad pēc pandēmijas limitētās sezonas šīs balvas netika piešķirtas.