Izlases

Pasaules U-24 čempionāts nākamgad notiks Īrijā, master čempionātu atceļ

Pasaules lidojošo disku federācija (WFDF) piektdien nāca klajā ar 2021. gada čempionātu plānu. Iepriekš pārceltais pasaules frisbija čempionāts vēl arvien plānots jūlijā beigās Nīderlandē, savukārt vien pāris nedēļas iepriekš Īrijā tiks noskaidroti labākie U-24 frisbijisti. Tāpat nākamgad ASV plānots pasaules pludmales frisbija čempionāts, savukārt iepriekš pārceltais master čempionāts atcelts pavisam.

Pasaules U-24 čempionāts no 3. līdz 10. jūlijam notiks Īrijas pilsēta Limerikā.

Čempionāts notiks jauktajā, vīriešu un sieviešu divīzijās.

“Mēs esam ļoti pagodināti rīkot šo čempionātu. Šeit, Limerikas Univeristātē, esošais komplekss ir pasaules klases, un mēs esam gatavi to atrādīt plašākai sabiedrībai. Modernais komplekss liks sajusties kā olimpiskajā ciematā un ļaus aizmirst par stresu,” teica sacensību direktors Līams Grants. Tāpat viņš piebilda, ka čempionāta rīkošanai piesaistīti ļoti pieredzējuši speciālisti, kas palīdzēs sagatavot neaizmirstamu turnīru.

Reģistrācija čempionātam sāksies novembrī, bet gala lēmums par to, vai sacensības notiks, tiks pieņemts decembrī.

Pasaules U-24 čempionāts notiek reizi divos gados. Pērn Vācijā Latvijas jauktā izlase tajā debitēja ar ļoti augsto ceturto vietu.

Tikmēr par gadu pārceltais pasaules frisbija čempionāts ieplānots tā paša mēneša beigās – no 24. līdz 31. jūlijam.

WFDF ziņo, ka dalībniekiem vēl arvien ir liela interese par sacensībām, vairāk nekā 40 valstu komandām pretendējot uz dalību čempionātā. Tāpat viņi atklāja, ka tikai trīs valstis atsaukušas savu komandu dalības pēc čempionāta pārcelšanas koronavīrusa COVID-19 izplatības dēļ.

Tomēr organizatori atklāj, ka čempionāts būs dārgāks nekā iepriekš paredzēts, spēlētāju dalības maksai pieaugot par 165 Eiro.

Čempionāts kalpos kā kvalifikācijas sacensības 2022. gada pasaules spēlēm.

Nākamā gada izskaņā ASV paredzēts arī pasaules pludmales frisbija čempionāts, tomēr konkrēta sacensību vieta un laiks pagaidām netiek atklāta.