LPFČ

Salaspils komandas izcīna zeltu Ventspils smiltīs

Nedēļas nogalē Ventspils pludmalē risinājās trešais Latvijas pludmales frisbija čempionāts. Sacensībās trīs divīzijās startēja kopumā 14 komandas no visas Latvijas. Zeltu visās trīs divīzijās izcīnīja Salaspils komandas, kas arī ieguva tiesības spēlēt Eiropas čempionātā.

Sestdien sacensības ritēja vīriešu un sieviešu grupās. Vīriem spēcīgākie izrādījās „Wild Things” no Salaspils, kas finālā pārspēja mājiniekus Ventspils Frisbija klubu ar 13:2. Trešo vietu šoreiz ieguva „Ultimate Decision” no Rīgas, ceturtajā pozīcijā atstājot Inčukalna „Wildcats”.

Arī sievietēm sestdien sacentās četras komandas. Graujošā finālā „Salaspils FK” ar 13:1 pārspēja „Rīga Ultimate”. Trešās palika Lietuvas „Drop That Smile”, kas pieveica Inčukalna „Wildcats”.

Svētdien sacensības risinājās prestižajā mix grupā. Šeit sacentās kopumā sešas komandas, kas cīņu uzsāka divās apakšgrupās. Abās grupā nepārspētas palika Salaspils vienības, kas automātiski sasniedza pusfinālus, kamēr pārējās vienības spēkojās ceturtdaļfinālos.

Ceturtdaļfinālos pie uzvarām tika „Drop That Smile” un „Rīga Ultimate”, kas abas apstājās pusfināla cīņās.

Fināls iesākās ļoti aizraujoši, abām Salaspils komandām principiālā cīņā sekmīgi realizējot savus uzbrukuma punktus. Tomēr pirmā puslaika beigās „Salaspils – U24” uzsāka izrāvienu, un Bruno Jurginsona „Callahan” punkts deva lielu emocionālo pacēlumu jaunajiem salaspiliešiem puslaika pārtraukumā (7:5). Otrajā puslaikā „Salaspils MIX” vairs nespēja sakārtot savu spēli, „Salaspils – U24” tiekot pie zelta (13:6).

Bronzas godalgas izcīnīja „Rīga Ultimate”, kas atkārtoti pieveica „Drop That Smile”, savukārt piektie palika mājinieki, kas pēdējā mačā pārspēja Inčukalna „Wildcats”.

Katras divīzijas čempioni ieguva tiesības maija vidū doties uz Portugāli un piedalīties Eiropas klubu pludmales čempionātā. Ja kāda no komandām atteiksies no šī goda, tad iespēja tiks dota otrās vietas ieguvējiem.

Spēles gara balvu vīriešiem ieguva „Wild Things”, bet sievietēm un jauktajā grupā – „Drop That Smile”.

Rezultatīvākā spēlētāja sieviešu turnīrā bija Lāsma Kublicka („Salaspils FK)”, bet vīriešiem Kirils Timofejevs („Ultimate Decision”). Savukārt jauktajā grupā visvairāk punktus iekrāja Roberts Dūdiņš no Ventspils Frisbija kluba. Tikmēr no meitenēm rezultatīvākās bija Santa Siņica („Salaspils – U24”) un Lāsma Kublicka („Salaspils FK”).