EUCF

«Salaspils MIX» kļūst par pirmo Latvijas klubu, kas izcīna zeltu Eiropas čempionātā

Latvijas čempionvienība „Salaspils MIX” izvadītajā nedēļas nogalē saviem tituliem pievienoja arī Eiropas čempionu godu, tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas komandu, kas triumfējusi prestižākajās Eiropas klubu sacensībās.

Zelta mačā Salaspils komanda ar 15:12 pārspēja 2017. gada čempionus Nīderlandes GRUT, kas pērn prestižā „Windmill” turnīra finālā pieveica salaspiliešus.

Pusfinālā „Salaspils MIX” pieveica Somijas “PuTi” (13:12). Vēl otrajā puslaikā ar 9:11 vadībā atradās „PuTi”, taču Latvijas komanda bija labāka spēles izskaņā.

Somi turnīrā bija izlikti ar pirmo numuru. Somi bija arī spēcīgākie Ziemeļu reģiona atlasē, otrajā vietā paliekot „Salaspils MIX”.

Grupu turnīrā „Salaspils MIX” izcīnīja četras uzvaras piecos mačos, kas deva pirmo vietu apakšgrupā un vietu pusfinālā.

Vīriešu konkurencē no troņa tika gāzti ilggadējie čempioni Londonas “Clapham”, kas finālā piekāpās Itālijas “CUSB La Fotta”. Savukārt sievietēm pie zelta tika mājinieces “CUSB Shout”.

Sudraba godalgas sieviešu divīzijā tika Sanktpēterburgas “Cosmic Girls”, kuru rindās spēlēja arī Santa Siņica un Jūlija Arefjeva no Latvijas.

Iepriekš turnīrā Salaspils pārsvarā startējusi ar vīriešu komandu “Wild Things”, kas pērn bija sestie, savukārt 2015. gadā izcīnīja bronzu, kas bija pirmā Latvijas godalga šāda mēroga čempionātā.

Savukārt „Salaspils MIX” jauktā vienība čempionātā startēja arī 2013. gadā, toreiz izcīnot augsto ceturto vietu.

„Salaspils MIX” komandas sastāvs: Mārtiņš Gusārs (kapteinis), Jānis Bernāns (spēles gara kapteinis), Dace Cīrule, Didzis Malderis, Edgars Dimpers, Elza Gusāre, Evija Arste, Ģirts Betmanis, Helēna Dreimane, Ieva Grabe, Krišs Maļinovskis, Lāsma Kublicka, Linda Gulba, Neds Gārvijs, Mārtiņš Kasparāns, Monta Poduma, Reinis Otisions, Roberts Apinis, Santa Možeika un Toms Ābeltiņš.