EIUCC

Salaspils «Wild Things» Eiropas čempionātu sāk ar trim panākumiem, «Valmiera» un «Hardcore» gūst pa divām uzvarām

Salaspils “Wild Things” pirmo Eiropas telpu frisbija čempionātu sāka ar trim uzvarām, pārliecinoši izcīnot pirmo vietu apakšgrupā. Veiksmīgs starts padevās arī “Valmieras” sieviešu komandai, kas guva divus panākums trīs spēlēs. Tāda pat bilance bija arī Rīgas “Hardcore Ultimate”, tomēr tas viņiem deva tikai trešo vietu apakšgrupā.

Salaspilieši turnīru sāk ar uzvaru pār Vācijas “Goldfingers” (15:12), kam sekoja panākums pār zviedru “Viksjofors” (13:9). Pēdējā spēlē vien mača izskaņā “Wild Things” ar 13:12 pieveica mājiniekus “Aarhus Ultimate”.

Trīs uzvaras Salaspils komandai deva pirmo vietu apakšgrupā un garantētu vietu izslēgšanas turnīrā. Piektdien viņi spēlēs ar “Kopenhāgenas frisbija klubu”, labi zināmajiem Lietuvas “Vorai” un beļģu “Mooncatchers”. Pēc jaunās grupas spēlēm divas labākās komandas turpinās cīņu ar ceturtdaļfināla maču, savukārt divas vājākās komandas izslēgšanas turnīrā spēlēs jau astotdaļfinālā.

Rīgas “Hardcore Ultimate” ceturtdien ar 8:11 piekāpās “Mooncatchers”, taču pēc tam prata pieveikt Francijas “Magic Disc” (13:9), un somu “Otso” (11:10). Tomēr trim komandām bija pa divām uzvarām, rīdziniekiem ar sliktāko punktu attiecību ieņemot trešo pozīciju grupā.

Turpinājumā rīdzinieki spēkosies ar Ukrainas “Madcaps”, Krievijas “RealFive” un Vācijas “Goldfingers”. Divas komandas no šīs grupas iekļūs turnīra astotdaļfinālā.

Tikmēr vienīgā Latvijas sieviešu komanda “Valmiera” turnīru iesāka ar uzvaru pār “Ladies’Jonctées” ar 12:6. Pēc Latvijas čempiones ar 13:9 pārspēja “Ultimate Dragons”, bet pēdējā mačā saspringtā spēlē ar 11:12 viņas piekāpās “KFUM Orebro”. Piektdien “Valmiera” aizvadīs divas atlikušās grupas spēles pret “Helsinki Ultimate” un “Flying Rabbits”.

Čempionāts Dānijas pilsētā Herningā risināsies līdz svētdienai, tajā kopumā startē 16 vīriešu, 12 sieviešu un 16 jauktās komandas.

Atsevišķas spēlēs tiks translētas tiešraidē „Fanseat” straumēšanas platformā.