Citi

Sietlas «Sockeye» aizraujošā finālā pēc 11 gadu pauzes atgūst ASV čempionu titulu

Svētdien Sandjego noslēdzās ASV frisbija čempionāts, kurā par čempioniem vīriešu divīzijā kļuva Sietlas “Sockeye” komanda. Tikmēr sievietēm labākās bija Bostonas “Brute Squad”, kamēr jauktajā divīzijā zeltu izcīnīja Filadelfijas AMP.

Īpaši aizraujošs izvērtās vīriešu divīzijas fināls, kurā Čikāgas “Machine” prata atspēlēties no teju bezcerīgas situācijas un novest cīņu līdz dubultajam mačpunktam. Tajā pārāki bija Sietlas pārstāvji, kas svinēja uzvaru ar 13:12.

“Sockeye” šī bija pirmā uzvar čempionātā kopš 2007. gada.

Jau pirmajā puslaikā “Sockeye” prata izvirzīties vadībā ar četru punktu pārsvaru (8:4). Pēc pārtraukuma viņu pārsvars kļuva vēl lielāks, un pie rezultāta 11:6 jau šķita, ka spēle ir tik pat kā beigusies. Tomēr Čikāgas klubs guva piecus punktus pēc kārtas, rezultātu izlīdzinot. Gala vārds gan piederēja “Sockeye”, kas virs galvām cēla prestižo trofeju.

“Viņi aizvadīja teju perfektu pirmo puslaiku,” pēc spēles teica Čikāgas “Machine” spēlētājs Kurts Gibsons. “Komandas aplī mēs teicām ‘klau, ja viņi spēlēs teicamu spēli viņu būs pelnījuši uzvarēt,’ bet es teicu, ka, ja mēs turpināsim izdarīt spiedienu, tad viņi vienā brīdī salūzīs,” turpināja Gibsons.

Tikmēr Dilans Frīčailds, kurš nule kā ticis pie sava pirmā ASV čempionu titula, skaidroja, ka pretiniekiem izdevies ievērojami pagriezt spēli otrajā puslaikā. “Viņi [Čikāgas “Machine”] ieraudzīja nelielu plaisiņu un tur sāka stipri spiest,” atzina Frīčailds, kurš ir gandarīts, ka komanda spēja nosargāt uzvaru.

Sieviešu divīzijas fināla “Brute Squad” ar 15:7 sagrāva Toronto “6ixers”. Tādējādi Bostonas spēlētājas tika pie sava trešā titula pēdējo piecu gadu laikā.

Tikmēr jauktās grupas čempioni otro gadu pēc kārtas bija AMP. Zelta mačā viņi ar 15:9 pieveica Sanfrancisko “Mischief”.

ASV čempionāts risinās ik gadu. Tajā startē katra reģiona labākās komandas, kurām izdevies pārvarēt kvalifikācijas kārtu. Tradicionāli prestižākās ASV klubu frisbija sacensības ir arī sezonas noslēgums.