Izlases

Trīs Latvijas izlases sasniedz pirmā Eiropas telpu čempionāta ceturtdaļfinālus

Piektdien Kauņā uzsākās Eiropas telpu frisbija čempionāts, kurā piedalās arī četras Latvijas valstsvienības. Trīs no Latvijas izlasēm piektdien kvalificējās izslēgšanas turnīriem un sestdien spēlēs ceturtdaļfinālos.

Latvijas vīriešu izlase piektdien bez lielām grūtībā izcīnīja pirmo vietu apakšgrupā, uzvarot visās trijās spēlēs. Dienas pirmajā mačā viņi ar 17:5 sagrāva Lietuvas otro izlasi, turpinājumā ar 17:9 apspēlēja īrus, bet dienu noslēdza ar 17:7 uzvaru pār poļiem.

Sestdien 8.00 Latvijas ceturtdaļfinālā tiksies ar mājiniekiem lietuviešiem.

Latvijas sieviešu izlase dienu iesāka ar divām uzvarām, vispirms ar 15:12 pieveicot Dāniju, kam sekoja 15:14 uzvara pār Ukrainu. Pēdējā grupas spēlē latvietes pēc ļoti saspringta pirmā puslaika (8:9) beigās piekāpās ar pirmo numuru izliktajām Lietuvas spēlētājām (11:17).

Pulksten 11.00 latvietes ceturtdaļfinālā tiksies ar Lielbritāniju.

Tikmēr Latvijas jauktā izlase ar 17:2 sagrāva Turciju, bet grupas izšķirošajā spēlē ar 10:14 piekāpās britiem. Latvija bija spiesta piektdien jau aizvadīt pirmo izslēgšanas maču, kurā ar 17:7 pieveica Norvēģijas izlasi.

Ceturtdaļfinālā latvieši pulksten 9.00 spēlēs ar Slovākiju.

Sāpīgi  dienu noslēdza Latvijas otrā vīriešu izlase, kas nāves grupā tika pie viena panākumu, bet beigās tomēr ieņēma ceturto vietu, tālāk turpinot cīņu par devīto pozīciju. Latvieši ar 11:15 zaudēja Zviedrijai, bet ar 15:13 uzvarēja Lielbritāniju. Dienas pēdējā spēlē pret Ukrainu bija nepieciešams panākums vai zaudējums ar minimālu rezultātu starpību, tomēr tieši viens punkts šķīra latviešus no ceturtdaļfināla, jo Ukraina bija pārāka ar 13:11.

Čempionātā drīkstēja startēt arī valstu otrās izlases, ja netiek sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. Šo iespēju izmantoja Latvija un Lietuva, kas abas vīriešu divīzijā startē ar divām komandām.

Vairāk informācija par turnīru pieejam šeit.

Spēļu tiešraides bez maksas vērot varēs Ulti.tv Youtube kanālā.

Latvijas pirmās vīriešu izlases sastāvs: Toms Ābeltiņš, Mārtiņš Gusārs, Didzis Malderis, Bruno Jurginsons, Arvīds Žanis Orlovskis, Emīls Elksnītis, Neds Gārvijs, Mārtiņš Kasparāns, Ēriks Podgurskis, Ģirts Betmanis, Roberts Apinis un Jānis Bernāns. Spēlējošais treneris – Toms Ābeltiņš.

Latvijas otrās vīriešu izlases sastāvs: Ģirts Zaķis, Edgars Būdiņš, Mārcis Skudra, Edmunds Semjonovs, Kristaps Bergmanis, Ričards Racins, Māris Lukševics, Elvis Zeltiņš, Andrejs Jēgers, Andrejs Krauze un Jēkabs Eglītis. Spēlējošais treneris – Ģirts Zaķis.

Jauktās izlases sastāvs: Rihards Znotiņš, Kārlis Krīgers, Roberts Razminovičs, Mārtiņš Saulīte, Kārlis Kozulāns, Kaspars Krauklis, Gints Mucenieks, Alise Krīgere, Sabīne Muceniece, Kristiāna Buldure, Evija Arste un Līva Jakovele. Trenere Helēna Dreimane.

Sieviešu izlases sastāvs: Sabina Bartule, Jūlija Arefjeva, Veronika Mikuļiča, Ieva Grabe, Elīna Vegnere, Laura Sāmiete, Helēna Orlovska, Adrija Melānija Kalavanova, Linda Gulbe, Katrīna Ance Gasiņa. Treneris – Jānis Bernāns.