EIUCC

Trīs Latvijas komandas dodas vēsturiskā Eiropas telpu frisbija čempionātā

Ceturtdien Dānijas pilsētā Herningā sāksies pirmais Eiropas telpu frisbija čempionāts klubiem. Sacensībās startēs arī trīs Latvijas komandas – vīriešu Salaspils „Wild Things” un Rīgas „Hardcore Ultimate”, kā arī sieviešu „Valmiera”.

Latvijas komandas allaž ir bijušas spēcīgas telpu frisbijā, gūstot panākumus reģiona lielākajos un prestižākajos turnīros. Arī šeit mūsu komandas tiek uzskatītas par konkurēt spējīgām.

Salaspils „Wild Things”

Vīriešu divīzijā galveno favorītu sakarā tiek locīts arī Salaspils „Wild Things” vārds. Eiropas lielākajā frisbija podkāstā „Eurozone” tika prognozēts, ka Latvijas čempioni iekļūs pusfinālā, taču viedokļi par to, vai salaspiliešus redzēsim finālā, bija atšķirīgi.

Salaspils pēdējos gados ir bijis viens no vadošajiem frisbija klubiem Eiropas ziemeļu reģionā. Arī Latvijas līmenī viņi spītīgi neatkāpjas no čempionu troņa. Jau ierasts, ka „Wild Things” sezonā piedzīvo vien pāris zaudējums, taču šis gads viņiem jau sākās ar diviem zaudējumiem. Vispirms pārbaudes turnīrā komanda kapitulēja Rīgas „Hardcore Ultimate”, bet drīz pēc tam Baltijas lielākā turnīrā „Rīgas Rudens” finālā viņi bez ierunām zaudēja Krievijas „RealFive”, kas tiek uzskatīti par Eiropas čempionāta galvenajiem favorītiem.

Turpinājumā Salaspils komanda sakārtoja savu spēli, uzvarot pirmajos divos Latvijas Frisbija līgas posmos, bet pēc tam kārtējo reizi triumfējot arī Baltijas kausa izcīņā. Salaspils komanda ne tikai uzlaboja rezultātus, bet arī pašu spēles kvalitāti, kas ļauj cerēt uz labiem rezultātiem arī Eiropas čempionātā.

Dānijā „Wild Things” turnīru uzsāks vienā grupā Zviedrijas „Viksjofors”, Īrijas „Goldfingers” un mājinieku „Aarhus Ultimate”.

Salaspils „Wild Things” sastāvs Eiropas čempionātā: Bruno Jurginsons, Didzis Malderis, Emīls Elksnītis, Ģirts Betmanis, Jānis Bernāns, Mārtiņš Gusārs, Mārtiņš Kasparāns, Reinis Otisions, Roberts Apinis, Toms Ābeltiņš.

Rīgas „Hardcore Ultimate”

Rīgas klubs pēdējos gados šķietami palicis Salaspils komandas ēnā, tomēr vienība allaž spējusi sagādāt pretestību ikvienam pretiniekam. Tāpat „Hardcore” pēdējos gados vairākas reizes ir apspēlējuši arī salaspiliešus, taču Latvijas čempionātā viņiem triumfēt pēdējā laikā nav izdevies. Taču jāuzsver, ka komanda sevi spēcīgi pierādījusi arī uz starptautiskās skatuves.

Arī šo sezonu galvaspilsētnieki iesākuši pārliecinoši, pirmajos divos Latvijas Frisbja līgas posmos gūstot tikai uzvaras, bet „Rīgas Rudens” turnīrā viņi izcīnīja bronzu.

„Hardcore Ultimate” sastāvu veido pārsvarā pieredzējuši spēlētāji, kas īpaši spēcīgi ir telpu frisbijā.  Šoreiz viņi savu saspēles līniju papildinājuši ar izlases spēlētāju Ēriku Podgurski un pieredzējušo Andreju Bakašu, kas kopā ar Zinti Gaspažiņu varēs ar piespēlēm apgādāt augumā garos un atlētiskos zonas spēlētājus.

Rīgas klubs spēlēs vienā apakšgrupā Beļģu „Mooncatchers”, Francijas „Magic Disc Angers” un somu „Otso”.

Rīgas „Hardcore Ultimate” sastāvs: Andrejs Bakašs, Egīls Peļņiks, Ēriks Podgurskis, Jurģis Ločmelis, Kārlis Malcenieks, Renārs Niedra, Rihards Znotiņš, Toms Jurjevs, Zintis Gaspažiņš.

„Valmiera”

Latvijas telpu čempiones „Valmiera” arī šo sezonu iesākušas ļoti pārliecinoši – komanda ir vienīgā Latvijas Frisbija līgā, kas uzvarējusi visās spēlēs, turklāt nākamā labākā uzvaru un zaudējumu bilance ir ar divām neveiksmēm.

Valmieras komandā pašlaik manāma paaudžu maiņa, jo vienībā spēlē vairākas jaunās spēlētājas.  Atsevišķu spēlētāju salīdzinoši mazā pieredze, protams, var kalpot par faktoru vienības sniegumā, tomēr „Valmieras” sastāvā ir ļoti pieredzējušas spēlētājas, kas svarīgākajos brīžos varēs iniciatīvu ņemt savās rokās.


Šoreiz Latvijas čempiones savas rindas papildinājušas arī ar četrām pieredzējušām viesspēlētājām, kas visas ir ar izlases pieredzi. „Valmieras” kreklā Dānijā redzēsim Ogres „Moments” līderi Lingu Gulbi, Rīgas „Sirocco” vadošo spēlētāju Jūliju Arefjevu, kā arī salaspilietes Montu Podumu un Elzu Gusāri.

Vidzemnieces turnīru uzsāks B grupā ar Somijas „Helsinki Ultimate”, Beļģijas „Flying Rabbits”, Francijas „Discjonctes”, Dānijas „Ultimate Dragons” un Zviedrijas „KFUM Orebro”.

„Valmieras” sastāvs: Alise Razminoviča, Elizabete Alīna Krastiņa, Elza Gusāre, Jūlija Arefjeva, Krista Līcīte, Kristināna Buldure, Linda Gulbe, Monta Poduma, Sabīne Muceniece, Undīne Vektere.

Čempionāts Dānijas pilsētā Herningā risināsies no ceturtdienas līdz svētdienai, tajā kopumā startē 16 vīriešu, 12 sieviešu un 16 jauktās komandas.

Atsevišķas spēlēs tiks translētas tiešraidē „Fanseat” straumēšanas platformā.