Rigas Rudens

«Ventspils» aizraujošā finālā izcīna savu pirmo «Rīgas Rudens» zeltu

Nedēļas nogalē Ogrē risinājās tradicionālais telpu sezonas ievada turnīrs “Rīgas Rudens”. Aizraujošā finālā “Ventspils” ar 13:12 pārspēja Lietuvas “Vorai”, kurzemniekiem pirmo reizi triumfējot šajā turnīrā. Sievietēm pie zelta tika Lietuvas DTS.

Ventspils komanda, čempionātā uzvarēja četras no sešām spēlēm, turklāt trīs no panākumiem tika gūti ar viena punkta pārsvaru. Kurzemnieki ceturtdaļfinālā ar 11:4 droši pieveica “Valmieru”, bet pusfinālā ar 9:8 pārspēja “Estonian Boys”.

“Ventspils” komanda teju šādā pat sastāvā decembrī Lietuvā startēs Eiropas izlašu telpu frisbija čempionātā. Viņi tajā startēs kā “Latvija-2”.

Tikmēr Latvijas nomināli pirmā izlase, kuru veido “Salaspils” kluba frisbijisti bija spiesti samierināties ar bronzu. Pēc zaudējuma “Vorai” pusfinālā (8:11), viņi bronzas finālā ar 13:5 sagrāva “Estonian Boys”.

Vīriešu divīzijā piekto vietu izcīnīja “Valmiera”, 10. vietā bija Rīgas “Sirocco”, mājinieki “Ogre” bija pozīciju zemāk, bet 12. vietā dalību noslēdza Rīgas “Hyper Flick”, kas ieguva spēles gara balvu.

Rezultatīvākie spēlētāji bija “Vorai” komandas līderi brāļi Dovidas un Modestas Gaubas.

Tikmēr sieviešu finālā savu pirmo zeltu izcīnīja titulētā Lietuvas vienība DTS, kas ar 13:11 pieveica “Estonian Girls”. Bronzu ieguva mājinieces “Moments”, kas ar 13:9 uzvarēja “Salaspils” komandu. Piektajā vietā palika Rīgas “Hyper Flick”.

Sieviešu konkurencē spēles garas balva tika salaspilietēm.

Savukārt rezultatīvākā spēlētāja bija igauniete Kristela Lints.

“Rīgas Rudens” ir tradicionāls starptautisks frisbija turnīrs, kas ik gadu atklāj telpu sezonu. Šogad vairākas komandas to izmantoja kā sagatavošanās posmu priekš decembrī Kauņā gaidāmā Eiropas izlašu čempionāta. Tajā startēs Latvijas pirmā un otrā vīriešu izlase, kuru kodolus attiecīgi veidos Salaspils un Ventspils spēlētāji. Tāpat “Estonian Boys” un “Estonian Girls” kopīgi veidos Igaunijas jaukto izlasi, bet Lietuvas DTS sastādīs mūsu dienvidu kaimiņu izlasi.

Latviju pirmajā telpu izlašu čempionātā pārstāvēs arī sieviešu izlase, kurā startēs spēlētājas no Ogres, Salaspils un Rīgas komandām, kā arī jauktā izlase, kuras kodols būs “Valmieras” frisbija klubs.