Izlases

WFDF atceļ vai pārceļ visus šovasar plānotos pasaules čempionātus

Pasaules Lidojošo disku federācija (WFDF) otrdien paziņoja par lēmumu atcelt vai pārcelt visus šovasar plānotos pasaules čempionātus  koronavīrusa “Covid-19” izplatības dēļ. Atcelto sacensību vidū bija pasaules čempionāts, pasaules junioru čempionāts un pasaules master čempionāts.

Pasaules čempionātā bija paredzēts arī Latvijas jauktās izlases starts, savukārt pasaules junioru čempionāta Latviju būtu pārstāvējušas U-20 puišu un U-20 meiteņu izlases.

WFDF arī pauduši, ka nav skaidrības par šo turnīru pārcelšanu uz vēlāku laiku, jo nākamgad pēc plāna vajadzētu notikti pasaules pludmales frisbija čempionātam, pasaules U24 čempionātam, kā arī Pasaules spēlēm, kuru programmā ir arī frisbijs.

“Mums ir žēl pieņemt šādu neparastu lēmumu, tomēr mūsu sportistu, komandu, brīvprātīgo, organizatoru un skatītāju drošība ir mūsu prioritāte,” sacīja WFDF prezidents Roberts “Nobs” Raučs . Viņš arī lūdza būt saprotošus sportistus, kuri noteikti ir vīlušies, izdzirdot šo ziņu.

WFDF frisbija komitejas galva Braiens Gīzels skaidroja, ka izskata opciju pārcelt pasaules master čempionātu Austrālijā uz par gadu uz priekšu, tomēr par abu pārējo čempionātu turpinājumu viņam nav skaidrības.

Tāpat WFDF aicina visiem ievērot drošības un higiēnas pasākumus.

Latvijas Frisbija federācija saka lielu paldies visiem sportistiem, treneriem un citiem iesaistītajiem personāla locekļiem, kas bija uzsākuši gatavošanos, lai pārstāvētu Latviju kādā no šiem čempionātiem!