Izlases

WFDF atceļ visus 2021. gada pasaules čempionātus

Pasaules lidojošo disku federācija (WFDF) šonedēļ klajā nāca ar paziņojumu, ka 2021. gadā netiks rīkots neviens frisbija pasaules čempionāts. Atcelto sacensību skaitā ir arī pasaules frisbija čempionāts un pasaules U-24 frisbija čempionāts, kuros abos sākotnēji bija paredzēta arī Latvijas dalība.

Pasaules frisbija čempionātam Nīderlandē bija jānotiek jau 2020. gadā, tomēr pasaulē esošās pandēmijas dēļ sacensības tika pārceltas uz šī gada vasaru. Pagājušā gada izskaņā un šī gada sākumā daļa dalībvalstis paziņoja, ka tomēr neplāno riskēt ar savu dalību čempionātā, ievērojami sarūkot dalībvalstu skaitam.

Arī Latvija, kas čempionāta plānoja startēt ar jaukto izlasi, bija to komandu vidū, kas atteicās priekšlaicīgi maksāt par dalību čempionātā, kas varētu nenotikt.

Pasaules čempionāts netiek pārcelts uz vēlāku laiku, bet atcelts pa visam.

Pilnībā atcelts tika arī pasaules U-24 frisbija čempionāts, kurš tika plānots šovasar Īrijā. Latvija šajā čempionātā cerēja startē ar jaukto izlasi, kas 2019. gadā izcīnīja ļoti augsto ceturto vietu.  Šī čempionāta atcelšana liegs vairākiem sportistiem izbaudīt U-24 sacensību garšo, jo nākamais šāds čempionāts plānots tikai 2023. gadā.

Gada nogalē ASV plānotais pasaules pludmales frisbija čempionāts tika pārcelts uz 2022. gadu.

Tāpat nākamgad plānots pasaules klubu frisbija čempionāts, kura norises vieta vēl nav publiskota, un Pasaules spēles, kuru programmā ietilpst arī jaukto komandu frisbija turnīrs ar astoņu izlašu dalību.