Citi

WFDF publicē nākamās četrgades frisbija noteikumus

Pasaules lidojošo disku federācija (WFDF) gada izskaņā klajā nāca ar jaunu frisbija noteikumu izdevumu. Izmaiņas ir vairāk niansētas, tomēr tās ieviesīs korekcijas atsevišķās spēles situācijās. Jaunie noteikumi paredzēti nākamajiem četriem gadiem.

Pirmā ievērojamās izmaiņas skar pārmetiena noteikumus. Gadījumā, ja uzbrucēju komanda pārmetiena brīdī veic aizmugures pārkāpumu (Offside), tad spēle jebkurā gadījumā atsāksies pēc diska ievades spēlē, pirms tam ļaujot spēlētājiem nostāties līdzīgi kā pēc minūtes pārtraukuma. Savukārt, ja šo pārkāpumu veic aizsardzības komanda, uzbrucēji spēli varēs uzsākt no brick punkta, pat ja pārmetiens piezemējās zonas aizmugurējā stūrī.

Tāpat jaunie noteikumi paredz, ka neliels kontakts, kas neietekmē kustību, netiek uzskatīts par sodu. Izņēmums ir kontakts, kas izraisīts ar metēja rokām – šādā gadījumā pat minimāls kontakts ir sods.

Turpmāk jebkurš no uzbrucējiem ir tiesīgs nosaukt double-team pārkāpumu. Iepriekš to drīkstēja tikai metējs.

Jaunie noteikumi paredz arī to, ka pēc jebkura soda vai pārkāpuma spēlētāji var vienoties, ka tas nav ietekmējis spēli, neraugoties uz pārējiem noteikumiem.

Jau iepriekš noteikumu pielikumā bija punkts, ka par sodu netiek uzskatīts kontakts ar pretinieka plaukstām vai rokām, ja pirms tam ir spēlēts disks. Tagad šis punkts no pielikuma pārcelts uz pamatnoteikumiem. Taču arī no šāda veida kontakta spēlētājiem jācenšas izvairīties. Turklāt, ja kontakts būs bīstams, tad uzbrucējs būs tiesīgs saukt sodu pat tad, ja aizsargs vispirms izsita disku.

Tāpat kontakts, kas radies diviem vai vairāk spēlētājiem tuvojoties diskam no dažādām pusēm netiek uzskatīts par sodu, ja tā nav bijusi bīstama epizode.

Atvieglojumi ieviesti arī ātrai diska kustībai. Tagad spēlētāji drīkst nesamazināt ātrumu un nenostabilizēt balsta punktu, ja uzreiz pēc diska noķeršanas tas tiek raidīts tālāk. Šis punkts ievērojami atvieglo give-and-go elementu. Tomēr, ja spēlētājs pēc diska tveršanas būs mainījis kustības virzienu, tas tik un tā tiks uzskatīts par nostaigātu neatkarīgi no tā, cik ātri tiek izpildīta nākamā piespēle.

Ar galvenajām noteikumu izmaiņām iespējams iepazīties WFDF publicētajā video, kurā frisbija noteikumu komitejas priekšsēdētājs Rubens Bergs iepazīstina ar svarīgākajiem jaunumiem.

Ar pilnām izmaiņām iespējams iepazīties WFDF noteikumu mājaslapā.