Izlases

Zināmi Latvijas izlašu sastāvi Eiropas telpu frisbija čempionātam

Decembra pirmajā pusē Kauņā risināsies pirmais Eiropas telpu frisbija čempionāts. Latvija būs viena no divām valstīm, kuru čempionātā pārstāvēs četras izlases – divas vīriešu, sieviešu un jauktā.

Eiropas čempionāts Lietuvā notiks no 9. līdz 11. decembrim.

Latvijas nomināli pirmo vīriešu izlasi veidos Salaspils “Wild Things” kodols. Vienība pagājušajā nedēļā startēja “Rīgas Rudens” turnīrā, kurā uzvarēja piecas no sešām spēlēm, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pusfinālā pret Lietuvas “Vorai”.

Valstsvienības spēlējošais treneris Toms Ābeltiņš par zaudējumu gan ļoti nepārdzīvo, jo tas ļāvis labāk saprast vājās vietas. “izlase šobrīd aktīvi turpina aizvadīt treniņus, komandas gaisotnē motivācija netrūkst pat pēc gala sastāva nosaukšanas. Aizvadītais pārbaudes turnīrs ļoti palīdzēja saprast galvenos klupšanas akmeņus, un lietas pie kurām izteikti jāpiestrādā,” teica Ābeltiņš.

Latvijas pirmās vīriešu izlases sastāvs: Toms Ābeltiņš, Mārtiņš Gusārs, Didzis Malderis, Bruno Jurginsons, Arvīds Žanis Orlovskis, Emīls Elksnītis, Neds Gārvijs, Mārtiņš Kasparāns, Ēriks Podgurskis, Ģirts Betmanis, Roberts Apinis un Jānis Bernāns.

Ja Latvijas pirmo izlasi veido “Wild Things” komanda, tad otrās izlases sastāvs balstīs uz “Ventspils” komandu, kas jau minētajā “Rīgas Rudens” turnīrā tika pie zelta. Tas vienībai devis pārliecību, jo, lai gan ventspilnieki allaž sagādājuši galvas sāpes visiem līderiem, pie augstākā kaluma godalgām komandai tikt neizdodas tik regulāri, kā gribētos.

Vienības spēlējošais treneris Ģirts Zaķis norādīja, ka komandā ir izdevies atrast perfektu balansu starp pieredzējušiem un jauniem spēlētājiem. “Komandā izveidojusies laba ķīmija, kas ir ļoti svarīgi šādos īsos čempionātos. Varēsim jau no pirmās spēles demonstrēt labāko sniegumu, nebūs nekādu eksperimentu ar rotācijām, jo zinām, ko gaidīt no katra spēlētāja,” teica treneris. Zaķis arī piebilda, ka nomināli otrajā izlasē ir mazāk Eiropā zināmi spēlētāji, taču viņi kā “melnais” zirdziņš ir gatavi pierādīt sevi kā Eiropas top izlase.

Latvijas otrās vīriešu izlases sastāvs: Ģirts Zaķis, Edgars Būdiņš, Mārcis Skudra, Edmunds Semjonovs, Kristaps Bergmanis, Ričards Racins, Māris Lukševics, Elvis Zeltiņš, Andrejs Jēgers, Andrejs Krauze un Jēkabs Eglītis.

Tikmēr Latviešu sieviešu izlase vērojama paaudzes maiņas. Valstsvienības sastāvā spēlēs spēlētājas no trim komandām – Ogres “Momenta”, “Salaspils” un Rīgas “Sirocco”. Izlases treneris Jānis Bernāns norādīja, ka izlasei vēl ir pie kā strādāt, taču pašreizējā situācija izdevies izveidot ļoti optimālu sastāvu. “Ar sieviešu izlasi pēdējo reizi strādāju 2019. gada, bet ir pagājis laiks un dažādu apstākļu dēļ vairums Eiropas bronzas meiteņu šoreiz nevar palīdzēt izlasei. Izlasē šogad spēlēs gan pieredzējušas spēlētājas, gan tādas, kurām tā būs pirmā pieredze valstsvienības kreklā. Atlikušais gatavošanās process būs izaicinošs, bet esam uz pareizā ceļa,” teica Bernāns.

Sieviešu izlases sastāvs: Sabina Bartule, Jūlija Arefjeva, Veronika Mikuļiča, Ieva Grabe, Elīna Vegnere, Laura Sāmiete, Helēna Orlovska, Adrija Melānija Kalavanova, Linda Gulbe, Katrīna Ance Gasiņa.

Latvijas jauktā izlase bāzēta uz “Valmieras” komandas spēlētājiem. Izlases pārstāve Helēna Dreimane, šo saskata kā lielu plusu, jo spēlētāji labi pazīsts cits citu uz laukuma. “Treniņos strādājam pie dažādu spēļu epizožu izprašana un taktisku risinājumu pielietošanu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Esmu pārliecināta, ka līdz turnīram vēl izdosies noslīpēt visu līdz pēdējam, lai varam ar gandarījumu pārstāvēt savu valsti,” teica Dreimane.

Jauktās izlases sastāvs: Rihards Znotiņš, Kārlis Krīgers, Roberts Razminovičs, Mārtiņš Saulīte, Kārlis Kozulāns, Kaspars Krauklis, Gints Mucenieks, Alise Krīgere, Sabīne Muceniece, Kristiāna Buldure, Evija Arste un Undīne Vektere.